Ana Sayfa Mobil iPhone’larda Reklam Göstermeye Başlanacağı Tarih Açıklandı

iPhone’larda Reklam Göstermeye Başlanacağı Tarih Açıklandı

0
iPhone’larda Reklam Göstermeye Başlanacağı Tarih Açıklandı

Yakın vakitte Apple’ın artık uygulama mağazasında ve öbür uygulamalarında daha fazla reklam bulunacağına dair argümanlar ortaya atılmış, Apple da bu haberlerin hakikat olduğunu onaylamıştı. Mevzunun ayrıntıları da Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bir e-posta ve şirketin yayınladığı son blog gönderisinde karşımıza çıktı. 

Bu bilgilere nazaran 25 Ekim’den itibaren hem App Store’un ana sayfası olan “Bugün” sayfasında hem de “Bunları da beğenebilirisiniz” kısmında reklamlar yer alacak. Bu reklamlar Çin dışında her ülkede bulunacak ve mavi art plana ve reklam ikonuna sahip olacak.

Daha fazla reklam, daha fazla erişim

Bugün sekmesi ile uygulamanız App Store’un ana sayfasında belirgin bir halde gözükebilir -onu kullanıcıların App Store’u ziyaret ettiklerinde birinci gördükleri şeylerden biri haline getirir.” tabirini kullanan Apple, böylelikle reklamverenlerin uygulamalarını öne çıkarabileceklerini söz etmiş oldu.

Daha evvel Apple için uygulama geliştirenler isteseler bile Bugün sekmesine reklam veremiyordu. Bu sekmede öne çıkarılan içerikler olsa bile bu içerikler Apple tarafından seçiliyordu ve reklam olarak satılmıyordu. 

Öte yandan bütün kullanıcılar bu reklamların hayranı değil. Kimi uzmanlar, Apple’ın aldığı yüksek kurulları isimlendirmek için kullanılan uygulama vergisinin artış göstereceğini söylüyor. Çünkü pek çok uygulama geliştirici, kullanıcılarını kaptırmamak ismine bu reklam alanları için önemli bir rekabet içine girecek.

Ağustos ayında ortaya atılan argümanlarda, Apple’ın hedefinin yıllık reklam gelirini üçe katlayıp 10 milyar dolara ulaştırmak olduğu öne sürülmüştü. İki yeni reklam alanı ile Apple, toplamda reklam gösterdiği alanların sayısını ikiye katlamış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz