Ana Sayfa Otomobil Jeep’ten Yeni SUV’unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka

Jeep’ten Yeni SUV’unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka

0
Jeep’ten Yeni SUV’unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka

Dünyadaki birçok araba üreticisi üzere Jeep de elektrikli araçlara yönelik atılımlar yapmaya başladı. ABD merkezli şirket, geçtiğimiz ay Paris Araba Fuarı’nda birinci elektrikli SUV modeli Avenger’i bizlerle buluşturmuştu. Bunun yanı sıra dev markanın uzun ve geniş premium SUV’u Wagoneer’ın elektrikli bir versiyonunu tanıtacağı da biliniyordu.

2023 yılında çıkış yapması beklenen yeni araba, şu ana kadar Wagoneer S ismi ile biliniyordu. Lakin artık yaşanan gelişmeler, heyecanla beklenen aracın isminin bu olmayacağını ve şirketin bunun için kullanıcıların yardımını alacağını gösterdi. Hem de binlerce dolar ödüllü bir yarış ile!

Jeep, yeni elektrikli SUV’un ismi için 40.000 dolar kıymetinde mükafata sahip olan yarış başlattı

Jeep'Ten Yeni Suv'Unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka - Yerli Portal

Jeep, elektrikli Wagoneer modelinin ismi için 23 Kasım günü bir müsabaka başlattı. Buradaki temas üzerinden iştiraklerin yapılabildiği müsabakanın 2 Aralık 2022 tarihine kadar süreceği belirtilirken seçilen ismi öneren şahsa 40.000 dolar kıymetinde ödüllerin verileceği söz edildi. Mükafatın, ulaşımdan konaklamaya kadar bütün masrafları karşılanan ABD’nin Wyoming eyaletinde bulunan bir kayak merkezinde dört kişi için altı günlük tatil, rehber, perakende mağazalarında 1.000 dolarlık bir ikram çeki üzere şeyler içerdiği aktarıldı.

‘Biz de bu müsabakaya katılabilir miyiz?’ diye sorduğunu duyar üzereyiz. Maalesef bu mümkün değil. Jeep, yarışa sadece ABD’de bulunan kişilerin katılabileceğini söylüyor.

Elektrikli Wagoneer nasıl özelliklere sahip olacak?

Jeep'Ten Yeni Suv'Unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka - Yerli Portal

2023’te çıkış yapacak olan elektrikli Wagoneer’dan biraz bahsedelim. Jeep’in elektrikli araç ailesine katılacak olan arabanın tek şarjda 643 kilometre menzil sunabileceği söyleniyor. Ayrıyeten 600 beygir gücüne sahip olması beklenen 4×4 elektrikli Wagoneer’ın, 0’dan 100 kilometreye 3,5 saniyede ulaşabildiği de gelen bilgiler ortasında.

Jeep'Ten Yeni Suv'Unun İsmi Binlerce Dolar Ödüllü Müsabaka - Yerli Portal

Eylül ayında birinci defa gösterilen aracı incelediğimizde Jeep’in epey ikonik Wagoneer görünümünü bozmadan, zarif ve çağdaş bir tasarımla karşımıza çıkacağını görebiliyoruz. Bunun yanı sıra genişliğiyle kullanıcılara hoş bir tecrübe yaşatacağa benzeyen elektrikli SUV’un, LED aydınlatmalı ızgarası ve Wagoneer yazısının da dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz