Ana Sayfa Popüler Bilim Karınca Yüzünün, Ne Kadar Fecî Olduğunu Gösteren Fotoğraf

Karınca Yüzünün, Ne Kadar Fecî Olduğunu Gösteren Fotoğraf

0
Karınca Yüzünün, Ne Kadar Fecî Olduğunu Gösteren Fotoğraf

Nikon’un her yıl gerçekleştirdiği “Küçük Dünya Fotomikrogofi Yarışması”nın 48. ayağı geçtiğimiz günlerde başladı. Neredeyse mikroskobik düzeyde dünyalara indiğimiz fotoğraf müsabakası, birbirinden mükemmel karelere konut sahipliği yaptı.

Fotoğraf yarışının birincisi belirli olurken, müsabakaya sunulan bir fotoğraf ise tüm dünyanın dikkatini topladı. Litvanyalı yabanî hayat fotoğrafçısı Eugenijus Kavaliauskas, bir karıncanın yüzünü daha evvel çok az gördüğümüz ayrıntılarıyla önümüze serdi.

Fantastik dünyadan fırlamış üzere duran karınca:

Karınca Yüzünün, Ne Kadar Fecî Olduğunu Gösteren Fotoğraf - Yerli Portal

Tam boyutta görmek için tıklayın.

Her yıl olduğu üzere bu yıl da pek çok karınca fotoğrafı müsabakaya girmiş olsa da, Eugenijus Kavaliauskas’ın 57 ‘Images of Distinction’ fotoğrafının ortasında bulunan bu fotoğraf ön plana çıkmayı başardı. Kavaliauskas’ın fotoğrafı, karıncaları fantastik bir dünyadan fırlamış üzere gösteriyordu. Kavaliauskas, bu fotoğrafıyla yarışın kazananları ortasına giremedi ve bulunduğu kategoriden 35 dolarlık Nikon eşyası kazandı.

Yarışmanın birincisi seçilen fotoğraf:

Karınca Yüzünün, Ne Kadar Fecî Olduğunu Gösteren Fotoğraf - Yerli Portal

“Madagaskar gündüz kertenkelesinin embriyonik eli”, Grigorii Timin ve Dr. Michel Milinkovitch. Tam boyutta görmek için tıklayın.

Yarışmanın kazanan ismi, 3.000 dolarlık para mükafatı kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz