Ana Sayfa Otomobil Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı

Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı

0
Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı

Güney Koreli araba üreticisi Hyundai’ın lüks araba markası olarak çalışmalarını sürdüren Genesis, ‘X Convertible’ olarak isimlendirdiği yeni konsept arabasını tanıttı. Büsbütün elektrikli yapıda olan X Convertible, dikkat çeken özelliklere sahip. Gelin daima birlikte, yollarda görme ihtimalimizin bulunmadığı bu konsept otomobile yakından bakalım.

Genesis X Convertible, sportifliği lüks ile birleştiren bir dizayna sahip. Ön kısmında şerit LED’lerle oluşturulan ve Genesis’in logosunu temsil etmeye çalışan far dizaynına sahip olan konsept araba, epeyce şık bir ızgara yapısına sahip. X Convertible’ın üstünün açılabiliyor oluşu, bu konsept araca güzel bir hava katmış durumda.

Karşınızda Genesis X Convertible

Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı - Yerli Portal

Aracın ön kısmında karşımıza çıkan far tasarımı, stoplarda da kendisini gösteriyor. Genesis X Convertible’ın art kısmına baktığımızda, farlar ile hizalanmış çift sıralı LED’ler görüyoruz. Genesis ibaresi de ortalanmış bir halde bizleri karşılıyor.

Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı - Yerli Portal

Aracın iç kısmına baktığımızda ise dikkat çeken ayrıntılar var. Bu araçta, orta konsola yerleştirilmiş rastgele bir bilgi-eğlence ekranı bulunmuyor. Şirket bunun yerine, şoföre gerçek eğimli bir konsol kullanıyor ve bu konsolda küçük bir ekran yer alıyor. Gösterge ekranı ise büsbütün dijital yapıda ve epey büyük.  Koltuklar ise bağımsız ve dört adet olarak karşımıza çıktı. Bu ortada; Genesis’in bu iç tasarımı önceki konsept modellerinde de tercih ettiğini belirtelim.

Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı - Yerli Portal

Genesis, konsept arabasının motor ayrıntıları ile ilgili hiçbir ayrıntı vermedi. Kaputun altında neler olduğuna dair tek bildiğimiz, elektrikli motordan güç aldığı. Fakat tüm bunların hiçbir mana söz etmediğini de söylemek gerek. Genesis’in konsept arabası, ne yazık ki seri üretime geçmeyecek

Konsept Araba Genesis X Convertible Tanıtıldı - Yerli Portal

Genesis’in yeni konseptini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz