Ana Sayfa Sektörel Elon Musk’tan Çalışanlara: Ya ‘Hardcore’ Çalışın Ya da Gidin

Elon Musk’tan Çalışanlara: Ya ‘Hardcore’ Çalışın Ya da Gidin

0
Elon Musk’tan Çalışanlara: Ya ‘Hardcore’ Çalışın Ya da Gidin

28 Ekim prestijiyle Twitter’ın tek sahibi olan Elon Musk, şirkette büyük bir kıyım gerçekleştirdi, milyonların kullandığı platformda test yapar üzere yeni özellikler yayınladı ve kaldırdı. Musk’ın birinci haftalarındaki teşebbüsleri, Twitter’ın geleceği hakkında da tartışmaların daha da alevlenmesine neden oldu.

Bu tartışmalar giderek büyümeye devam ederken Musk, dün gece Twitter çalışanlarına yeni bir e-posta gönderdi. Elon Musk, e-postada çalışanlarına özet olarak ‘ya aşırı çalışmaya hazır olun ya da gidin’ dedi. Bu çok çalışmanın temeliniyse ‘Twitter 2.0’ olarak verdi.

Twitter, bir ihtilale hazırlanıyor (gibi duruyor): Twitter 2.0

Elon Musk'Tan Çalışanlara: Ya 'Hardcore' Çalışın Ya Da Gidin - Yerli Portal

Elon Musk, gönderdiği e-postada ‘Twitter 2.0’ kavramından bahsediyor, bu yeni vizyonun da “çok uygun kod yazan” mühendisler ile geliştirileceğini paylaştı. Musk, Twitter 2.0 vizyonu hakkında öteki bir bilgiye yer vermedi.

“Hardcore’ çalışmaya hazır olun”

Musk’ın e-postasında ön plana çıkan ikinci söz de bu tabirdi. Musk, e-postada çalışanlarına “uzun saatler boyunca ağır çalışmak” üzere bir form sundu. Bununla birlikte bunu istemeyecek çalışanlarına “ya da tazminatla ayrılın” seçeneğini sundu.

Paylaşılan bilgilere nazaran çalışanlar, Musk’ın sunduğu formu doldurmadıkları takdirde üç aylık kıdem tazminatıyla şirket bünyesinden ayrılacaklar. Formu doldurmak için son vakitse Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece TSİ 01.00 olarak belirlendi.

Yani Musk’ın yeni Twitter vizyonu, Cuma gününden itibaren, sadece bunu isteyen çalışanlarıyla birlikte başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz