Ana Sayfa Otomobil Küçük Elektrikli Araç ‘Silence S04’ Türkiye’ye Geliyor

Küçük Elektrikli Araç ‘Silence S04’ Türkiye’ye Geliyor

0
Küçük Elektrikli Araç ‘Silence S04’ Türkiye’ye Geliyor

Renault Twizy ve Citroën Ami üzere mikromobilite kategorisine giren elektrikli araçlar, ülkemizde büyük bir süratle yaygınlaşmaya devam ediyor. Kent içinde ulaşımı kolaylaştıran bu araç modelleri, yakında büyük bir rakibe kavuşacak.

Gazeteci Emre Özpeynirci tarafından paylaşılan ayrıntılara nazaran İspanya merkezli Silence şirketi, yeni elektrikli aracı S04’ü Türkiye’de satışa sunacak. Gelin, Silence S04’ün ülkemize gelecek modeli hakkındaki birinci ayrıntılara yakından bakalım.

Silence S04, alanlara hangi özellikleri sunacak?

Küçük Elektrikli Araç 'Silence S04' Türkiye'Ye Geliyor - Yerli Portal

Ami ve Twizy ile birebir formda iki kişilik kapasiteye sahip olan Silence S04, ülkemize en üst seviye paketiyle birlikte gelecek. Araç, maksimum 22 kW güce ulaşan elektrikli motoruyla saatte 85 kilometre hıza ulaşabiliyor. Yalnızca 450 kilogram tartısındaki araç, 149 kilometre menzil sunabiliyor.

Silence S04’ün öne çıktığı en değerli özelliklerinden biriyse batarya tarafında önümüze çıkıyor. Araçta bulunan iki batarya da çarçabuk çıkarılabiliyor ve taşınabiliyor. Böylece aracın bataryası konutta yahut iş yerinde şarj edilebiliyor.

Küçük Elektrikli Araç 'Silence S04' Türkiye'Ye Geliyor - Yerli Portal

Ülkemize gelecek olan üst seviye model, anahtarsız çalıştırma takviyesi, elektrikli aynalar ve klima üzere özelliklere mesken sahipliği yapıyor. Ayrıyeten araçtaki klima, kapı kilidi, alarm ve camlar kendi taşınabilir uygulaması ile de denetim edilebiliyor.

Silence S04 Türkiye’ye ne vakit geliyor, fiyatı en olacak?

Küçük Elektrikli Araç 'Silence S04' Türkiye'Ye Geliyor - Yerli Portal

Silence S04, paylaşılan ayrıntılara nazaran Mart 2023’te ülkemizde satışa sunulacak. Aracın satış fiyatı şimdi açıklanmamış olsa da fiyatının 350 bin TL’nin altında olması için çalışıldığı aktarıldı. Araç, birinci etapta 300 adetle sonlu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz