Ana Sayfa Donanım LG, Lastik Üzere Eğilip Bükülen Ekran Tanıttı

LG, Lastik Üzere Eğilip Bükülen Ekran Tanıttı

0
LG, Lastik Üzere Eğilip Bükülen Ekran Tanıttı

Ekran teknolojilerinde dünya başkanlarından birisi olan LG, bugün katlanabilir ekranların da önüne geçen esnetilebilir ekran teknolojisini duyurdu. LG’nin yeni ekranı, %20 esnekliğe ulaşabilen 100 ppi çözünürlükte ve RGB renkli birinci ekran oldu.

İnsan elinde adeta bir kumaş üzere duran yeni ekran, 40 mikrometre piksel aralığa sahip micro-LED’ler ile çalışıyor. Aslında 12 inç boyuta sahip olan ekran, %20’lik esnekliği sayesinde 14 inçe kadar büyütülebiliyor.

Ekran ne kadar güçlü?

Lg, Lastik Üzere Eğilip Bükülen Ekran Tanıttı - Yerli Portal

LG tarafından paylaşılan ayrıntılara nazaran ekran, formunda peşi sıra yapılan 10 bin değişime dayanabiliyor. Yani ekran, şu anki haliyle bile epey güçlü bir yapıya sahip durumda.

Peki bu ekran nerelerde kullanılabilir?

LG’nin yeni ekran teknolojisi, ekranların artık her yerde karşımıza çıkmasını sağlayabilir. Esnetilebilir ekran teknolojisi sayesinde kıyafetlerimiz ve mobilyalarımız da çeşitli boyutlarda ekranlara mesken sahipliği yapabilir, hatta ekranlar cildimizde bile yer edinebilir. Tıpkı teknolojinin her alanında olduğu üzere bu ekran teknolojisinin kullanımı da aslında yalnızca hayal gücüyle hudutlu olacaktır.

Öte yandan LG, esnetilebilir ekran teknolojisinin hayatımıza ticari olarak ne vakit gireceğini şimdi paylaşmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz