Ana Sayfa Giyilebilir Teknoloji Meta’nın Yeni VR Gözlüğü Meta Quest Pro Tanıtıldı

Meta’nın Yeni VR Gözlüğü Meta Quest Pro Tanıtıldı

0
Meta’nın Yeni VR Gözlüğü Meta Quest Pro Tanıtıldı

Geçtiğimiz haftalarda kanlı canlı bir halde ortaya çıkan Meta Quest Pro, Meta’nın VR teknolojisinde ne kadar ilerlediğini gözler önüne sermişti.

Bugün yapılan Meta Connect 2022 etkinliğinde nihayet beklenen o an geldi ve Meta Quest Pro tanıtıldı. Gelin daima birlikte tanıtılan yeni VR gözlüğün özelliklerine yakından bakalım.

Daha gerçekçi ve net görüntüler

Meta’nın Yeni Vr Gözlüğü Meta Quest Pro Tanıtıldı - Yerli Portal

Meta Quest Pro, daha evvelki sızıntılarda da ortaya çıktığı üzere yeni “pankek” lenslerle gelecek. Bu lensler çok daha net ve keskin bir manzara sunarken lenslerin gerisindeki ekranlar ise 1800×1920 çözünürlükte ve 90 Hz yenileme suratına sahip olacak. Bu sayede VR dünyasını daha evvel hiç olmadığı kadar net görebileceğiz.

Tanıtımda Quest Pro’nun 12 GB RAM, 256 GB depolama ve Qualcomm’un yeni XR2 sanal gerçeklik işlemcisi ile geleceği de belirtildi. Kablolu gözlüklere kıyasla “sıradan” kalan bu özelliklerin kablosuz bir VR gözlüğüne nazaran hayli sıradışı olduğunu belirtmek lazım.

Yeni denetimciler çok daha “yetenekli”

Meta’nın Yeni Vr Gözlüğü Meta Quest Pro Tanıtıldı - Yerli Portal

Tanıtımda bahsedilen bir başka nokta ise yeni Quest Pro’nun geliştirilmiş denetimcileri oldu. Bu denetimciler Quest Pro’dan büsbütün bağımsız olarak üzerindeki sensörler sayesinde 360 derecede hareketi ve tüm el hareketlerinizi algılayabilecek. Ek olarak denetimcilerin alt kısmına takılacak eklentiler sayesinde yalnızca denetimcileri kullanarak VR dünyasında 3 boyutlu tasarım ve yazı yazma üzere işleri rahatça yapabileceksiniz.

Detaylar geliyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz