Ana Sayfa Oyun Microsoft Xbox Keystone Oyun Konsolunu Ertelediğini Açıkladı

Microsoft Xbox Keystone Oyun Konsolunu Ertelediğini Açıkladı

0
Microsoft Xbox Keystone Oyun Konsolunu Ertelediğini Açıkladı

Bulut oyun dünyasına Xbox Cloud Gaming ile giren Microsoft, geçtiğimiz aylarda da büyük bir haberle gündeme gelmişti. Microsoft, çok uygun fiyatlı olacak ve sırf bulut oyun teknolojisini destekleyecek bir konsol geliştirdiğini açıklamıştı.

Sektör için bir birinci olacak bu konsol, ‘Keystone’ takma ismiyle anılıyordu. Yakın vakitte fotoğrafı da ortaya çıkan konsol için şimdi bir çıkış tarihi verilmemişti. Bugünse Microsoft’tan üzücü bir haber geldi.

Keystone ertelendi: “İstediğimizden daha pahalı”

Microsoft Xbox Keystone Oyun Konsolunu Ertelediğini Açıkladı - Yerli Portal

The Verge’ün Decoder isimli podcastine katılan Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Keystone aygıtını ertelediklerini duyurdu. Spencer, bu kararlarının münasebetini ise şu formda paylaştı:

“İstediğimizden daha değerliydi. Bu yüzden grubun uğraşını akıllı TV akış uygulamasını sunmaya odaklamaya karar verdik.”

Öte yandan bu erteleme, Microsoft’un elini ayağını Keystone’dan büsbütün çektiği manasına gelmiyor. Spencer, hâlâ Keystone’a odaklanmaya devam ettiklerini, gerçek maliyete ulaştıkları vakti elde etmeye çalışacaklarını paylaştı.

Bununla birlikte Spencer, aygıtın satış fiyatını 99 ya da 129 dolar yapmayı planladıklarını söyledi. 

Ortaya çıkan fotoğraf hakkında da yorum yaptı:

Microsoft Xbox Keystone Oyun Konsolunu Ertelediğini Açıkladı - Yerli Portal

Geçtiğimiz haftalarda Spencer, Twitter’dan paylaştığı üstteki fotoğrafta Keystone aygıtına da yer vermişti. CEO, prototip olduğu bilinen bu aygıt hakkında da yorumlarını şöyle paylaştı:

“(Cihazın) benim rafımda olmasının nedeni, grubun kolları sıvaması ve dokuz ayda o şeyi yapmasıydı. Kimilerimiz onu meskene götürdü ve işe yaradı. Nitekim çok yeterli çalıştı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz