Ana Sayfa Mobil iPhone 14’ün Always on Display Özelliği Yenileniyor

iPhone 14’ün Always on Display Özelliği Yenileniyor

0
iPhone 14’ün Always on Display Özelliği Yenileniyor

Apple, yeni iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modelleriyle birlikte Always On Display özelliğini de nihayet sunmuştu. Lakin özellik, Android tarafından farklı olarak yalnızca saati ve kimi bildirimleri göstermekle kalmayıp art plan görseline de yer veriyordu.

Apple’ın Always On Display özelliği, aslında bu istikametiyle bakıldığında kullanıcılar için yalnızca parlaklığı son derece kısılmış bir ekran olarak misyon yapıyordu. Şirket, bugün bu durumdan rahatsız olan kullanıcılarını sevindirecek bir haberle gündeme geldi.

Always On Display’de art plan görseli ve bildirimler kapatılabilecek:

Iphone 14'Ün Always On Display Özelliği Yenileniyor - Yerli Portal

9to5Mac tarafından paylaşılan habere nazaran yeni iOS 16.2 işletim sisteminin üçüncü geliştirici betası, Always On Display ekranında art plan görseli ve bildirimleri kapatmayı sağlayacak özelliklere yer verdi. Bu sayede kullanıcılar, ekranda sadece saati görebilecekler.

Yeni Always On Display, bu ayarlamalarla şu formda gözükecek:

  • Sol: Art plan görseliyle Always On Display, Sağ: Yeni Always On Display

Apple, en azından şimdilik bilinen bilgilere nazaran Always On Display’de art plan görseli ve bildirimlerin gözükmesini varsayılan olarak açık bırakacak. Natürel yeni değişiklik şimdi beta sürümünde olduğu için, kullanıcılara bir sonraki güncellemede sunulup sunulmayacağı şimdi mutlaklık taşımıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz