Ana Sayfa Mobil Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

0
Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 6 modeli hakkında dedikodular sürüyor. Tezlere nazaran, bu yeni katlanabilir telefonun kamerasında büyük bir yenilik beklenmiyor. Daha evvelce, Galaxy Z Fold 5 modelinde kullanılan birebir 50MP ISOCELL GN3 imaj sensörünün bu modelde de kullanılacağı söylenmişti. Fakat birtakım kaynaklar, Galaxy Z Fold 6’nın Galaxy S24 Ultra modelinde olduğu üzere 200MP ana kamera sensörüne sahip olabileceğini öne sürdü.

Yine de, sağlam bir kaynak olan GalaxyClub, Samsung’un şu ana kadar 50 megapiksellik ana kamera planladığını, bu kameranın da Samsung Galaxy S24 modelindekine benzeri olduğunu belirtiyor. 200MP’lik bir sensör kullanmanın birtakım zorlukları olabilir, zira bu sensör epey büyük ve Z Fold 6’nın daha ince bir dizayna sahip olacağı konuşuluyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

Galaxy Z Fold 6‘nın, kapalıyken yaklaşık 11 mm incelikte olmasını sağlayan yeni bir menteşe tasarımı kullanacağı söyleniyor. Bu, aygıtın ince form faktörü içinde büyük bir sensörü sığdırmayı zorlaştırabilir, zira daha büyük bir sensör, daha uzun bir odak uzunluğu gerektirir ve bu da kamera modülünün çıkıntısını artırır.

Galaxy Z Fold 6‘nın tasarım estetiğini değiştirebilecek bu kamera modülü çıkıntısı, dizaynın bazen nasıl evrildiğini gösteriyor. Samsung’un katlanabilir telefonuna en uygun kamera sensörünü yerleştirip yerleştirmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek. Fakat şimdilik, Samsung’un bu modelde 50MP’lik bir ana kamera üzerinde karar kıldığı görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz