Ana Sayfa Sinema Squid Game’in Yıldızına Cinsel Taciz Suçlaması

Squid Game’in Yıldızına Cinsel Taciz Suçlaması

0
Squid Game’in Yıldızına Cinsel Taciz Suçlaması

2021 yılında Netflix’te yayınlanan Squid Game, çıkar çıkmaz tüm dünyada büyük bir muvaffakiyete ulaşarak son yılların en çok konuşulan dizileri ortasında yerini almıştı. Para meşakkati çeken yüzlerce insanın, ölümcül çocuk oyunlarından oluşan büyük ödüllü bir müsabakada yer almasını anlatan Güney Kore imzalı üretim, konusunun yanı sıra başarılı oyunculuklarıyla da dikkat çekmişti.

İkinci dönemi beklenen dizinin en çok dikkat çeken oyuncularından biri ise Oh Il-nam yahut 001 simli karaktere hayat veren Oh Yeong-su idi. 78 yaşındaki Güney Koreli aktör, üretimdeki performansıyla tüm dünyada ün kazanmayı başarmış ve Altın Küre Ödülleri’nde ‘En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu’ mükafatına layık görülmüştü. Lakin artık ise bu oyuncu hakkında birtakım suçlamalar ortaya çıktı.

Oh Yeong-su, cinsel taciz ile suçlanıyor

Squid Game'In Yıldızına Cinsel Taciz Suçlaması - Yerli Portal

Güney Kore’nin Suwon kentinden gelen bilgilere nazaran Yeong-su, cinsel taciz suçlamaları nedeniyle tutuksuz yargılanarak özgür bırakıldı. Şu an 78 yaşında olan aktörün, 2017 yılında bir bayana uygunsuz bir biçimde dokunduğu tez edildi.

Ülkeden bir haber ajansı olan Yonhap, mağdur olduğu tez edilen kişinin Aralık 2021’de ünlü oyuncu hakkında şikâyette bulunduğunu, Nisan 2022’de ise davanın kapatıldığı söz etti. Lakin kurbanın talebi üzerine davanın artık tekrar açıldığı aktarıldı. Oh Yeong-su’nun, yapılan sorgulamada ise tezleri yalanladığı bildirildi.

Squid Game’in yıldızı, Güney Kore’den bir diğer medya şirketi JTBC’ye hususa ait açıklamalarda bulunarak suçlamaları kabul etmediğini söyledi: “Gölün etrafında yolu göstermek için onun elini tuttum. Özür diledim zira bu mevzuda bir yaygara çıkarmayacağını söyledi. Bu, suçlamaları kabul ettiğim manasına gelmiyor.” Ayrıca, Suwon’dan bir mahkeme yetkilisinin de mahallî medyada çıkan her şeyin büsbütün gerçeğe dayalı olmadığını söylediği de gelen haberler ortasında yer aldı.

Oh Yeong-su, 50 yılı aşkın bir müddettir oyunculuk yapıyordu. Squid Game’deki rolü de onun dünya çapında üne kavuşmasını ve Altın Küre kazanan birinci Güney Koreli aktör olmasını sağlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz