Ana Sayfa Oyun Steam Bir Sefer Daha Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

Steam Bir Sefer Daha Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

0
Steam Bir Sefer Daha Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

Valve’ın oyun platformu Steam, bilgisayar oyuncularının tercihleri ortasında en üst sıralarda yer alıyor. Haliyle platformun oyuncu sayısı, bilgisayar oyunlarına olan ilgiyi anlamak için kıymetli bir gösterge oluyor. Bugün itibariyle Steam, anlık faal oyuncu sayısı açısından bir rekor daha kırdı. 

ABD’de Şükran Günü nedeniyle tatil olması, kimi ülkelerde de okulların tatile girmesi Valve’in platformu için yeni rekorun yolunu açan gelişmeler oldu. Oyunseverlerin tercihleri ortasında öne çıkan üretimler ise fiyatsız oyunlar oldu. 

Ücretsiz oyunlara ilgi büyük

Steam Bir Sefer Daha Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı - Yerli Portal

CS:GO, Dota 2, Warzone 2, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends, Lost Ark üzere oyunlar en çok tercih edilen imaller ortasında yer aldı. Ayrıyeten uzun müddettir oyunseverlerin gözdesi olan GTA 5, Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 ve Rust üretimler da büyük ilgi gördü. 

Kuzey yarımküreye kışın da gelmesiyle birlikte oyuncular evlerinde daha çok vakit geçirmeye başlamış üzere gözüküyor. Bu da anlık oyuncu sayısına ek olarak çevrimiçi oyuncu sayısını da arttırıyor. 2022 yılı boyunca oyuncu sayısının sık sık artmasına ek olarak faal olarak oyun oynamayan lakin çevrimiçi oyuncu sayısında da bir artış kelam konusu. 

26 Kasım’da gelen yeni rekordan herkes emin olsa da, rekor esnasında kaç oyuncunun çevrimiçi olduğu konusunda farklı sayılar var. Resmi Steam datalarına nazaran rekor kırılırken 31 milyon 336 bin 174 kişi birebir anda oyun oynuyordu. SteamDB’ye göre ise oyuncu sayısı rekoru 31 milyon 379 bin 760 oldu. 

Bakalım Noel ve Yılbaşı döneminde Steam oyuncu sayısı açısından yeni bir rekor görecek miyiz, yoksa bu rekor uzun mühlet kırılamayan rekorlardan mı olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz