Ana Sayfa Donanım TikTok, TikTok Now’ı Tüm Dünyada Kullanıma Sundu!

TikTok, TikTok Now’ı Tüm Dünyada Kullanıma Sundu!

0
TikTok, TikTok Now’ı Tüm Dünyada Kullanıma Sundu!

Son vakitlerin en öne çıkan toplumsal medya platformlarından olan TikTok, geçtiğimiz hafta yeni bir özelliğinin tanıtımını gerçekleştirdi. ‘TikTok Now’ ismi verilen bu özelliğin en çok dikkat çeken kısmı ise gitgide popülerleşen anlık fotoğraf ve görüntü paylaşma platformu BeReal’a epeyce benzeri olmasıydı.

Tanıtımın gerçekleştiği gün yapılan açıklamalarda TikTok Now’ın sadece ABD’de bulunan kullanıcılar için erişilebilir hâle geldiği duyuruldu. Şirket, özelliğin öbür ülkelere gelişi ile ilgili rastgele bir açıklama yapmadı; lakin ABD’dekinin bilakis TikTok’a eklenecek bir özellik yerine tamamen başka bir uygulama olarak kullanıma sunulabileceğini söz etti. Artık ise bu hususta bir gelişme yaşandı.

TikTok Now, başka bir uygulama olarak tüm dünyada kullanıma sunuldu

Tiktok, Tiktok Now'I Tüm Dünyada Kullanıma Sundu! - Yerli Portal

TikTok, geçtiğimiz hafta tanıttığı TikTok Now’ı tüm dünyada farklı bir uygulama olarak kullanıma sundu. Ülkemizde de indirilebilen uygulamanın, çoğunluğu iOS olmak üzere hem Android hem de iOS kullanıcıları için birçok ülkede çıkış yaptığı belirtildi. Sensor Tower tarafından elde edilen bilgilere nazaran şirket, yeni uygulamayı 18 Eylül Pazar günü global olarak kullanıma sundu.

TikTok Now nedir, nasıl kullanılır?

Tiktok, Tiktok Now'I Tüm Dünyada Kullanıma Sundu! - Yerli Portal

TikTok’un kullanıcıların olduğu üzere göründüğü paylaşımlar yapmasını isteyen BeReal’dan kopyaladığı TikTok Now, emsal bir fonksiyona sahip. Uygulama, her gün rastgele bildirimler göndererek kullanıcıların hem art hem ön kameradan çekilmiş anlık fotoğraf yahut videolar paylaşmasını istiyor.

Böylece kullanıcılar, hem kendi fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşabiliyor hem de arkadaşlarının o an neler yaptığını görebiliyor. ‘Keşfet’ kısmı ile birlikte oburlarının neler yaptığına da ulaşabilmek uygulamada mümkün. Ayrıyeten TikTok Now, bağımsız bir uygulama olduğu için kullanıcıların TikTok bildirimlerini sessize almış olsa bile sırf fotoğraf paylaşma bildirimlerini gönderme özelliğine de sahip.

TikTok Now, ülkemizde hem App Store hem de Play Store üzerinden indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra TikTok hesabına giriş yapmanız yahut kaydolmanız gerekiyor. Bunun akabinde ise uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz