Ana Sayfa Mobil Twitter’a Otomatik Flood Oluşturma Geliyor

Twitter’a Otomatik Flood Oluşturma Geliyor

0
Twitter’a Otomatik Flood Oluşturma Geliyor

Elon Musk tarafından 44 milyar dolar karşılığında satın alındıktan sonra türlü türlü meselelerle gündemden düşmeyen dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter, bu kere güzel bir haberle karşımızla. Gelen son bilgilere nazaran geliştirici grup, platformun daha düzgün bir tecrübe sunması için yeni bir özellik üzerinde çalışmaları sürdürüyor.

Sosyal ağlara uyguladığı aksine mühendislik süreçleriyle yeni özellikleri evvelce haber vermeyi başaran Jane Manchun Wong isimli bir mühendis, Twitter’ın 280 karakter sonu için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Yapılan açıklamaya nazaran Twitter’da tanınan olan “flood”lar, bundan sonra otomatik olarak çalışacak. Metin karakter sonuna yaklaştığında, metnin tamamı otomatik olarak kesimlere bölünmeye başlayacak.

Elon Musk, yaklaşan özelliği kısmen de olsa doğruladı!

Twitter'A Otomatik Flood Oluşturma Geliyor - Yerli Portal

Jane Manchun Wong’un kelam konusu özelliği duyurması, Elon Musk tarafından yapılan bir paylaşımın çabucak gerisinden geldi. Cinneamhain Ventures isimli bir risk sermaye şirketinin yöneticileri ortasında yer alan Adam Cochran, Twitter’da tam 82 kesimli bir tweet oluşturdu. Bu tweeti gözden kaçırmayan Elon Musk da uzun tweetler yapabilmenin çok yakında platformda mümkün olacağını söyledi.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı:

“Uzun tweet özelliği çok yakında…”

İşte bu paylaşımı alıntılayan Jane Manchun Wong, Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği duyurmuş oldu. 

Jane Manchun Wong​’un Twitter’daki paylaşımı ise şöyle:

“Twitter, karakter sayısı 280’e yaklaştığında otomatik olarak bir flood oluşturma özelliği için çalışıyor.”

Peki bu özellik sahiden işe fayda mı?

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, ferdî kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlamayabilir. Fakat kelam konusu gazeteciler veya onlarca flood oluşturup bir mevzu üzerinde açıklama yapan kullanıcılar için avantajlı olacaktır. Çünkü daha evvelden yazılmış bir metin, kelam konusu özellik sayesinde tek kesim halinde Twitter’a aktarılabilir. Twitter da bu metni floodlara ayırır. Böylece Twitter’da paylaşım yapmak, kimilerimiz için hiç olmadığı kadar kolaylaşacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz