Ana Sayfa Sosyal Medya Ukrayna, Rusya’yı Trollemeye GTA’dan Devam Etti

Ukrayna, Rusya’yı Trollemeye GTA’dan Devam Etti

0
Ukrayna, Rusya’yı Trollemeye GTA’dan Devam Etti

İnsanlığın en uzun mühlet gerçekleştirdiği hareketlerden biri de savaşmak ve çok uzun vakittir da savaşın fizikî olduğu kadar zihinsel olan kısmına yönelik de çalışmalar yapılıyor. Bazen kendi tarafının moralini yükseltmek, bazen de karşı tarafın moralini bozmak için yapılan çalışmalar artık toplumsal medyada kendisine yer buluyor.

Son ayların en değerli gündem hususlarından biri olan Ukrayna-Rusya Savaşı’nda da Ukrayna, toplumsal medya cephesinde Rusya’yı trollemeye devam ediyor. Ayçiçeklerinin ülkesi son olarak Rusya’ya GTA üzerinden bir gönderme yaptı. 

Ukrayna Rusya’ya bu defa GTA üzerinden sataştı

Ukrayna, Rusya'Yı Trollemeye Gta'Dan Devam Etti - Yerli Portal

Özellikle sosyal medya kullanıcılarının düzgün bildiği tanınan kültür ögelerine sık sık gönderilerinde yer veren Ukrayna, bu kere yaptığı paylaşımda GTA’da gördüğümüz “Wasted” ibaresini kullandı. Bu ibare oyunda karakterimiz öldüğünde ekranda beliren ve “Harcandı” manasına gelen bir sözcük. 

Ukrayna resmi Twitter hesabı, dün de Ukrayna ordusunun yöneldiği maksatlardan olan Kırım’ı etiketlediği bir gönderisinde “Hey Kırım, naber?” diyerek yarım adaya geldiklerini tabir etmişti. 

Ukrayna, Rusya'Yı Trollemeye Gta'Dan Devam Etti - Yerli Portal

Star Wars cihanında Luke Skywalker karakterini canlandıran Mark Hamill’in Ukrayna’ya dayanağını açıklaması üzerine de Ukrayna hesabından yapılan paylaşımda “Güçte bir dalgalanma mı seziyorsun? Bunun sebebi Rus istilacıları dışarı atan Ukrayna ordusu.” tabirleri kullanıldı. Ayrıyeten takviyesi için de Hamill’e teşekkür bildirisi yayınlandı. 

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ettikçe bu tipten paylaşımlar devam edecektir. Sizce bu savaşın sonucu ne olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz