Ana Sayfa Donanım Yerli TV’lere Samsung Tizen Geliyor

Yerli TV’lere Samsung Tizen Geliyor

0
Yerli TV’lere Samsung Tizen Geliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un akıllı televizyonlar için geliştirdiği Linux tabanlı işletim sistemi Tizen OS ile ilgili çok değerli bir gelişme yaşandı. Samsung tarafından yapılan resmi açıklamada, üçüncü taraf televizyon üreticileri ile mutabakata varıldığı ve yapılacak iş birliği ile Tizen OS’un tarihte birinci sefer Samsung dışındaki markalar aracılığıyla tüketicilere ulaştırılacağı söz edildi. Üstelik bu mutabakat, Türkiye’de satılan iki televizyon markasını da kapsıyor.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya nazaran Tizen OS muahedesinin tarafları; Atmaca, Tempo ve HKC. Tempo ve HKC için Türkiye’yi ilgilendiren bir durum olmasa da Atmaca, ülkemizdeki tüketiciler için hayli değerli bir televizyon üreticisi. O denli ki bu şirket, Axen ve Sunny markalarının sahibi konumunda. 

Axen ve Sunny markalı televizyonlara Tizen OS geliyor

Yerli Tv'Lere Samsung Tizen Geliyor - Yerli Portal

1979 yılında kurulan ve yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin en büyük üçüncü teknoloji üreticisi pozisyonunda olan Atmaca Elektronik, bugün Sunny, Axen, Woon, Elton ve Jumbo üzere marka isimleri altında elektrikli mesken aletleri üretiyor. Samsung ile yapılan muahede ise Sunny ve Axen isimli markaları kapsıyor. Yapılan mutabakat ile Axen ve Sunny markalı televizyonlar, Tizen OS işletim sistemi yüklü olarak tüketicilere sunulacak.

Samsung’un resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya baktığımızda; Tizen OS’lu televizyonlar için 2022’nin son çeyreği işaret ediliyor. Fakat net bir tarih yok. Atmaca Elektronik’in toplumsal medya hesaplarına baktığımızda da mevzuyla ilgili rastgele bir açıklama göremiyoruz. Muhtemelen birkaç ay içerisinde Tizen OS ile çalışan Sunny ve Axen markalı televizyonlar ile tanışma imkanı yakalayacağız. O gün geldiğinde, hususla ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz