Ana Sayfa Otomobil Mercedes-Benz AMG SL43 ve SL63 Türkiye’de: İşte Fiyatı!

Mercedes-Benz AMG SL43 ve SL63 Türkiye’de: İşte Fiyatı!

0
Mercedes-Benz AMG SL43 ve SL63 Türkiye’de: İşte Fiyatı!

Alman araba devi Mercedes-Benz, Nisan 2022’de gerçekleştirdiği bir aktiflikte AMG SL43 ve AMG SL63 modellerini tanıtmıştı. Şirketin yeni spor arabası, dizaynıyla da teknik ayrıntılarıyla da dikkat çekmeyi başarmıştı. Şimdiyse ‘zengin’ Mercedes-Benz tutkunları için değerli bir gelişme yaşandı. Şirket, spor arabasını Türkiye’ye resmen getirdi.

AMG SL43 ile AMG SL63, genel manada ortak bir dizayna sahipler. Bu bağlamda; üçgen far tasarımı ve iri ızgara, arabalarda karşımıza çıkan birinci ayrıntı durumunda. Ayrıyeten bu üçgen tasarım, art aydınlatmada da tercih edilmiş. Fakat araçları birbirinden ayırabileceğimiz birtakım konular var. Örneğin AMG SL43’te nispeten kapalı alt tampon havalandırma delikleri varken, AMG SL63‘te ise büsbütün açık yapıda havalandırma deliklerine şahitlik ediyoruz. Ayrıyeten SL43’te yuvarlak, SL63’te ise kare biçiminde tasarlanmış dörtlü egzoz çıkışı ile karşılaşıyoruz. Tüm bunlara ek olarak her iki araçta da açılabilir spoyler bulunduğunu da belirtelim.

Karşınızda Mercedes-Benz AMG SL43

Mercedes-Benz Amg Sl43 Ve Sl63 Türkiye'De: İşte Fiyatı! - Yerli Portal

Araçların iç dizaynlarına baktığımızda ise lüksün tarifinin yapıldığını görüyoruz. 12.3 inç büyüklüğündeki hayalet gösterge ekranı, güneş parlamasını engellemek için özel bir teknolojiye sahip. MBUX bilgi-eğlence ekranı ise 12-32 derece ayarlanabilir bir yapıya sahip. Ayrıyeten bu arabalarda 2+2 halindeki oturma düzeni görüyoruz. Yani tıpkı ön kısımda olduğu üzere art kısımda da ortadan ayrılmış koltuklar var. 

Mercedes-Benz Amg Sl43 Ve Sl63 Türkiye'De: İşte Fiyatı! - Yerli Portal

Yeni Mercedes-AMG SL Roadster serisi, sahip olduğu motor özellikleriyle de eşsiz. SL43’te 381 beygir güç ve 480 Nm tork bedeline sahip olan motor bulunuyor. SL63’e baktığımızda ise 585 beygir gücünde ve 800 Nm tork kıymetine sahip güçlü motoru görüyoruz. SL43’teki dört silindirli motor, 48 volt elektrik enerjisi ile de destekleniyor. 

Mercedes-Benz Amg Sl43 Ve Sl63 Türkiye'De: İşte Fiyatı! - Yerli Portal

Mercedes-Benz’in Türkiye’deki yeni arabalarının benzersiz bir özelliği var. O denli ki her iki arabada de Formula 1’den doğrudan aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliği var. Bunun dünyada bir birinci olduğunu söyleyebiliriz. Daha evvel hiçbir seri üretim araba, Formula 1 teknolojisini direkt kullanmamıştı. Bu ortada; Mercedes-Benz’in yeni arabaları geriden itişli AMG SPEEDSHIFT MCT 9G şanzıman ile eşleştirilmiş durumda. 

Mercedes-Benz Amg Sl43 Ve Sl63 Türkiye'De: İşte Fiyatı! - Yerli Portal

Mercedes-Benz AMG SL43 ile AMG SL63, sürüş özellikleri açısından da dikkat çekiyor. Standart olarak sunulan AMG DYNAMIC SELECT isimli sürüş sistemi, “Kaygan”, “Konfor”, “Spor”, “Spor+” ve “Kişisel” olarak isimlendirilen sürüş modlarını içeriyor. İsteğe bağlı olarak sunulan AMG DYNAMIC PLUS isimli pakette ise tüm bu sürüş modlarına ek olarak “Yarış” sürüş modunu içeriyor. 

Mercedes-Benz Amg Sl43 Ve Sl63 Türkiye'De: İşte Fiyatı! - Yerli Portal

Tüm bu özelliklerle donatılan ve Türkiye’ye giriş yapan arabalar, sahiden de epey pahalılar. Araçların fiyatları şu halde:

Yeni Mercedes-AMG SL 43 Benzin 6.819.500 TL
Yeni Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ Benzin 12.466.500 TL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz