Ana Sayfa Oyun 2023’te Çıkmasını Beklediğimiz Değerli Oyunlar

2023’te Çıkmasını Beklediğimiz Değerli Oyunlar

0
2023’te Çıkmasını Beklediğimiz Değerli Oyunlar

Her ne kadar 2022’nin oyun dünyası için tepe yıllardan bir tanesi olacağını düşünmüş olsak da bitmek bilmeyen pandemi sebebiyle yaşanan aksaklıklar ve daima gelen ertelenme haberleri ile birlikte pek de etkileyici bir yıl geçirmedik. Buna karşın 2023’ün aradığımız yıl olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alan Wake II, yeni Zelda, Resident Evil 4 ve Payday III derken onlarca devasa yapım ile karşılaşacağız. Bizler de 2023 içerisinde çıkmasını beklediğimiz 10 farklı büyük üretimden oluşan bir liste hazırladık. O hâlde gelin, listemize geçelim.

2023’te çıkmasını beklediğimiz oyunlar:

  • Black Myth: Wukong
  • Dead Island 2
  • Diablo IV
  • Hogwarts Legacy
  • Lies of P
  • Marvel’s Spider-Man 2
  • Starfield
  • Assassin’s Creed Mirage
  • The Lords of the Fallen
  • The Wolf Among Us 2

Zaman vakit paylaşılan görüntüleriyle bizleri büyüleyen, bir an evvel çıksa da oynasak dediğimiz Black Myth: Wukong’un da 2023’te çıkacağı söyleniyor.

Çinli bir oyun şirketi tarafından geliştirimekte olan Black Myth: Wukong, aslında uzun vakittir takipte olduğumuz bir imal. Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanmakta olan oyun, hem göz alıcı grafikleri ile hem de oynanışı ile izleyenleri büyülemeyi başarıyor. 2023 içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen imal, düşman çeşitliliği bakımından da epey geniş bir yelpazeye sahip üzere gözüküyor.

Uzun yıllardır büyük bir heyecanla beklediğimiz Dead Island 2 de sonunda sahneye giriş yapıyor.

3 Şubat 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen Dead Island 2’ye ortadan geçen epey yıldan sonra sonunda kavuşacağız üzere gözüküyor. Vahşet ve çeşitlilik dolu oynanışını gösteren bir fragman ile tekrardan karşımıza çıkan oyun, birçok oyunseverin hayallerini süslüyor.

Çıkmadan evvel Activision Blizzard satın alımı tamamlansa da birinci günden Game Pass’ten oynasak dediğimiz Diablo IV de bu listenin en kritik isimlerinden.

Oyun dünyasının büyük bir hürmetle anılan şirketlerinden bir tanesi olan Blizzard, son vakitlerde eski popülaritesini kaybetmiş ve oyuncuları şad edememeye başlamıştı. Bilhassa Diablo Immortal’ın aldığı önemli tenkitler sonrası oyuncuların kalbini geri kazanması gerekecek olan şirket, Diablo IV ile birlikte fazlasıyla inanç veriyor diyebiliriz. 2023 içerisinde özlediğimiz Diablo tecrübesine çok daha gelişmiş bir formda kavuşabiliriz.

Her Harry Potter hayranının tahminen de onlarca yıldır hayalini kurduğu Hogwarts Legacy, 2023’ün en çok beklenen isimlerinden.

Milyonlarca Harry Potter sevdalısının senelerce hayallerini süsleyen, Hogwarts’ta geçen devasa bütçeli bir açık dünya oyunu olan Hogwarts Legacy, sonunda gerçek oluyor. Meşhur Hogwarts’ta eğitim alacağımız ve Harry Potter dünyasını sonuna kadar deneyimleyeceğimiz üretim, 10 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Tarzı ile bizlere Bloodborne’u ziyadesiyle anımsatan Lies of P, sanat tasarımı ve tatmin edici oynanışıyla birlikte görenleri etkilemeyi başarıyor.

Gerek dünyası gerek de oynanışıyla manevî bir Bloodborne oyununu anımsatan imal, yıllardır PC tarafına beklediğimiz Bloodborne hasretini söndürebilecek bir iş üzere gözüküyor. Pinokyo cihanında geçen ve bu cihanı en karanlık yüzüyle anlatan Lies of P, görüntülerinde gözükmese de oynanış çeşitliliği bakımından da hayli seçenek sunacak.

PlayStation’ın başarılı stüdyosu Insomniac Games’in çıtaları nereye çekeceğini merak ettiğimiz Marvel’s Spider-Man 2 de 2023’te geliyor.

Marvel’s Spider-Man ile çok büyük bir muvaffakiyet yakalayan ve oyuncuların büyük çoğunluğunun beğenisini toplayan Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man 2 ile çok daha iddialı gözüküyor. Birden fazla ana karaktere sahip olacağı düşünülen oyun, birinci oyunun tüm eksiklerini kapatmak ile kalmayıp, birçok yenilik de ekleyecek.

Xbox’ın ve Bethesda’nın en büyük kozlarından bir tanesi olan Starfield, yıllardır aradığımız o saf rol yapma tecrübesini sunacak olan oyun olabilir.

Bethesda grubunun ‘’Uzayda geçen Skyrim’’ olarak kısaca tanımladığı Starfield, hiç olmadığı kadar argümanlı gözüküyor. İçerisine yüzlerce saat gömülebilecek saf bir rol yapma tecrübesi arayan herkes için en unutulmaz tecrübelerden bir tanesi olacağını düşündüğümüz Starfield, elbet ki yılın en tezli isimlerinden bir tanesi olacak.

‘’Sonunda köklerine dönüyor!’’ dediğimiz Assassin’s Creed Mirage da bizleri ziyadesiyle heyecanlandırdı.

İlk olarak Assassin’s Creed Valhalla’da tanıştığımız Basim olarak oynayacağımız Assassin’s Creed Mirage, dokuzuncu yüzyılın Bağdat’ında geçecek. Basim’in kolay bir beşerden nasıl bir suikastçıya dönüştüğünü anlatacak olan oyun, seriyi kısa müddetliğine köklerine götürecek olan bir orta oyun misyonu görecek.

2014’te piyasaya sürülen Lords of the Fallen birçok kişi tarafından eleştirilse de çok şık gözüken yeni bir üretim ile en baştan işlenecek.

Sürpriz bir biçimde ortaya çıkan tanıtımı ile izleyenleri kendisine hayran bırakan The Lords of the Fallen, birebir isimdeki öteki oyununa göre bir ‘’reboot’’ yani seriye yeni bir başlangıç olacak. Birinci oyundan çok daha farklı bir öykü anlatacak olan souls-like tipindeki oyun, şimdiden istek listelerimizdeki yerini aldı bile.

Birçoğumuzun çocukluğunu süsleyen Telltale şirketinin harika geri dönüşü olacak olan The Wolf Among Us 2’yi de unutmayalım.

Geçtiğimiz yıllarda iflasını açıklayan Telltale Games, küllerinden yine doğmuş ve farklı bir şirketin hakları satın almasıyla birlikte yine kurulmuştu. Buna karşın %50’den fazlası eski Telltale çalışanlarından oluşan şirket, The Wolf Among Us 2’yi geliştirmeye de tam gaz devam ediyor. Bigby’nin ve dostlarının sürükleyici öyküsünün devam niteliğinde olacak oyun, şimdiden sabırsızlanmamıza sebep oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz