Ana Sayfa Donanım 34 İnçlik Samsung Odyssey OLED G8 Monitörü Duyuruldu!

34 İnçlik Samsung Odyssey OLED G8 Monitörü Duyuruldu!

0
34 İnçlik Samsung Odyssey OLED G8 Monitörü Duyuruldu!

Ekran teknolojileri konusunda dünya başkanlarından birisi olan Samsung, bugün oyunculara hitap eden yeni üst seviye oyuncu monitörünü duyurdu. Samsung’un yeni monitörü, 34 inçlik Odyssey OLED G8 oldu. Monitör, Samsung’un birinci OLED panelli oyuncu monitörü olma özelliğini de taşıyor.

Samsung Odyssey OLED G8, OLED panelinin yanı sıra şirketin Gaming Hub platformuna yer veren birinci monitörlerinden birisi olarak da piyasaya sürülecek. Pekala, yeni monitör oyunculara ve yüksek performanslı bir monitör isteyenlere neler sunacak? Gelin, monitörün özelliklerine bakalım.

Samsung Odyssey OLED G8 özellikleri:

34 İnçlik Samsung Odyssey Oled G8 Monitörü Duyuruldu! - Yerli Portal

Yeni Samsung Odyssey OLED G8, 3.440x 1440 çözünürlüğünde imaj sunacak. Yani ekran, 21:9 en-boy oranına sahip olacak ve ultra geniş açılı yapısında 2K çözünürlük gösterecek. Monitör, günümüz canavarı Odyssey G9’a göre çok daha az kıvrıma yer verecek. Yeni OLED panelden kaynaklı olsa gerek, monitör yalnızca 1800R kıvrımlı olacak.

34 İnçlik Samsung Odyssey Oled G8 Monitörü Duyuruldu! - Yerli Portal

Monitörün sunacağı öbür özellikler ortasındaysa AMD’nin FreeSync Premium özelliği bulunacak. Bu özellik sayesinde oyuncular, oyun oynarken yaşanabilen takılmalar ve yırtılmalar üzere problemleri monitörün tazeleme suratını dinamik olarak ayarlayarak en az seviyeye indirecek. Tazeleme suratı demişken, monitör 175 Hz’e kadar tazeleme suratı sunabilecek.

34 İnçlik Samsung Odyssey Oled G8 Monitörü Duyuruldu! - Yerli Portal

Dış özelliklere gelecek olursak monitör, yükseklik ve eğim ayarlı kendi standına sahip olacak. Bununla birlikte monitörün art kısmında Samsung’un Core Lighting Plus sistemi yer alacak. Monitör, bu sayede ekranda yansıttığı manzaraya nazaran gerisinden ışık vererek bu ışığın ortamı aydınlatmasını sağlayacak. Monitör, Micro HDMI 2.1, Küçük Display Port 1.4 ve USB-C girişlerine yer verecek.

Tüm bunların yanı sıra Samsung Odyssey OLED G8, Gaming Hub platformuyla Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Google Stadia, Utomik and Amazon Luna’ya hiçbir bilgisayara sahip olmadan erişmenizi sağlayacak. Bu sayede yalnızca monitörünüz ile bulut sistemi üzerinden oyun oynayabileceksiniz.

Samsung, yeni mönitörünü 2 Eylül Cuma günü Berlin’de başlayacak IFA 2022’de tanıtacağını açıkladı. Münasebetiyle monitörün fiyatının ve duymadığımız özelliklerinin bu tanıtımda gösterilmesini bekleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz