Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook, Instagram ve WhatsApp’a Paralı Özellikler Geliyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp’a Paralı Özellikler Geliyor

0
Facebook, Instagram ve WhatsApp’a Paralı Özellikler Geliyor

İnternet dünyası artık makul bir fiyat karşılığında abone olduğumuz hizmetlerle dolup taşarken Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta’dan bugün “Dahası da mı var?” dedirten bir haber geldi. The Verge’ün eline geçen bir şirket içi ileti, Meta’nın bu üç platform için yeni fiyatlı özellikler keşfinde olduğunu gösterdi.

Meta tarafından çalışanlara gönderilen bildiriye nazaran şirket; Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta “olası fiyatlı özellikler” tespit etmek ve geliştirmek için farklı bir takım kurdu. “New Monetization Experiences (Yeni Para Kazanma Deneyimleri)” olarak isimlendirilen bu grubun başına da daha evvel Meta’nın araştırma kısmının başkanlığını yapan Pratiti Raychoudhury getirildi.

Parayla reklam engellemek üzere bir özellik olmayacak:

Facebook, Instagram Ve Whatsapp'A Paralı Özellikler Geliyor - Yerli Portal

Meta’nın yeni takımının Lider Yardımcısı John Hegeman ile irtibata geçen The Verge, bahis hakkında üstünkörü de olsa birtakım ayrıntılar elde edebildi. Hegeman, bilhassa reklamları engelleyen fiyatlı bir hizmet ihtimaline karşı açıklamada bulunarak şirketin hala reklam işlerini büyütmeyi amaçladığını, kullanıcılara reklamları ücret karşılığında kapattırmak üzere planlarının olmadığını belirtti.

Peki fiyatlı yeni özellikler ne olacak?

Hegeman, açıklamasında insanların para vermeye istekli olacağı ve ödeme yapmaktan heyecan duyacağı yeni cins eserler, özellikler ve tecrübeler oluşturmak için fırsatlar gördüklerini söz etti. Ancak şu anda ihtimal olarak düşünülen fiyatlı özelliklerin ne olduğu hakkında bilgi paylaşmadı. Öte yandan, başka toplumsal medya platformları hakkında da şunları söyledi:

“Sektörde neler olup bittiğine dikkat ediyoruz ve bu alanda değişik şeyler yapmış birden fazla şirket olduğunu düşünüyorum, umarım vakitle onlardan bir şeyler öğrenip taklit edebiliriz.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz