Ana Sayfa Yaşam ABD Hükümetinden Elon Musk’a Tehdit Üzere Uyarı!

ABD Hükümetinden Elon Musk’a Tehdit Üzere Uyarı!

0
ABD Hükümetinden Elon Musk’a Tehdit Üzere Uyarı!

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra “ücretli mavi tik” üzere kararlar alan Elon Musk, ABD hükümetinin radarına girmiş durumda. Hükümet cephesindeki senatörler ortasında yer alan Ed Markey, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamalarda çok sert çıktı. Senatör, Elon Musk’a “Şirketleri düzelt. Yoksa bunu Kongre yapacak!” tabirlerini kullandı. “Kongre”yi Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi düşünebilirsiniz.

Yönetim konseyini tasfiye ettikten sonra Twitter’ın CEO’luk koltuğuna oturan Elon Musk’ın aldığı kararlardan bir tanesi, ücretli mavi tik olarak karşımıza çıktı. Bu uygulama sayesinde dileyen herkes, mavi tik alıp doğrulanmış kullanıcı olabilecekti. Lakin bu durum, platformda kimi karışıklıklara yol açtı. O denli ki parayı veren herkes doğrulanmış hesap sahibi olabiliyor, üstelik bunu gerçek bireyler üzerinden yapabiliyordu. Hatta örnek verecek olursak; dünyaca ünlü NBA yıldızı LeBron James ismine açılan düzmece lakin doğrulanmış bir hesaptan, basketbolcunun Los Angeles Lakers’tan ayrılacağına yönelik temelsiz bilgiler yayılmaya başladı. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündü

Ed Markey de Twitter’ın fiyatlı mavi tik özelliğini eleştirdi!

Abd Hükümetinden Elon Musk'A Tehdit Üzere Uyarı! - Yerli Portal

Senatör Ed Markey ile Elon Musk ortasındaki tartışmalar ise bundan birkaç gün evvel patlak verdi. Twitter’dan bir paylaşım yapan Markey, Washington Post’tan bir muhabirin kendisi ismine doğrulanmış hesap açtığını söyledi. Elon Musk’ı eleştiren senatör, yaşanan karmaşanın nasıl sona ereceğini Elon Musk’ın açıklaması gerektiğini söyledi. 

Twitter’daki paylaşımı gören Elon Musk ise bu paylaşımı ti’ye aldı ve şu cümleleri kurdu: “Belki de gerçek hesabınız parodi üzere göründüğü içindir? Ayrıyeten profil fotoğrafınızda neden maskeli bir fotoğraf var?

Elon Musk’ın yanıtı, Ed Markey’i kızdırdı!

Elon Musk tarafından yapılan alaycı halden memnun kalmayan Senatör Ed Markey, bu kere çok sert bir paylaşım yaptı. Yapılan bu paylaşımda, “Şirketlerinizden bir tanesi ABD Federal Ticaret Kurulu (FTC) incelemesinde. Bir başkası ise ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği Yönetimi (NHTSA) tarafından araştırılıyor. Sen ise vaktini internet ortamındaki laf arbedeleriyle harcıyorsun. Ya şirketlerine çeki sistem ver ya da bunu Kongre yapar!

Musk, Ed Markey tarafından yapılan sert açıklama ile ilgili hiçbir şey söylemedi. Lakin bu ihtar çok kıymetli ABD hükümeti işin içine girerse, Twitter’dan Tesla’ya ve hatta SpaceX’e kadar şirketlerin tümü için zorlu bir süreç başlayabilir. Neler yaşanacağını daima birlikte beklemekten öteki bir dermanımız yok…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz