Ana Sayfa Sektörel BeReal 50 Milyon İndirmeyi Geçti: Lakin Kimse Kullanmıyor

BeReal 50 Milyon İndirmeyi Geçti: Lakin Kimse Kullanmıyor

0
BeReal 50 Milyon İndirmeyi Geçti: Lakin Kimse Kullanmıyor

Geçtiğimiz aylarda “Kendini olduğun üzere paylaş” temasıyla toplumsal medya dünyasına giriş yapan BeReal, kısa müddette o kadar süratli ünlendi ki hem Instagram Hem Snapchat hem de TikTok, BeReal’ın en temel özelliği olan “önlü artlı fotoğraf” özelliğini kelimenin tam manasıyla “araklamıştı”.

Bugün ortaya çıkan bir rapora nazaran son birkaç ayda inanılmaz bir süratle kullanıcı kazanan yeni kuşak toplumsal medya platformu, ortaya çıkışının akabinde tam 53 milyon kullanıcıya ulaştı. Lakin tıpkı rapora nazaran uygulamayı düzenli kullanan kullanıcı sayısı ise yok denecek kadar az. Pekala bu nasıl mümkün oluyor?

Herkes indiriyor kimse kullanmıyor

Bereal 50 Milyon İndirmeyi Geçti: Lakin Kimse Kullanmıyor - Yerli Portal

Sensor Tower isimli araştırma şirketinin sunduğu datalara nazaran BeReal, Ocak ayından beri her ay nizamlı olarak %2.25’lik bir büyümeyle geçtiğimiz Eylül ayında tam 53 milyon kullanıcıya sahip oldu Lakin ortaya çıkan öteki datalara nazaran kullanıcılar, uygulamayı indirdikten sonraki 48 saat ile 1 hafta ortasında uygulamayı kullanmayı bırakıyor. Eldeki datalara baktığımızda birtakım kullanıcılar birkaç günde bir uygulamaya giriş yaparken birtakım kullanıcılar ise günlerce hatta haftalarca uygulamanın yüzüne bakmıyor.

Kurulduğundan bu yana süratle büyüyen bu yeni jenerasyon toplumsal medya uygulamasının bu kadar az kullanılmasının ise birden fazla nedeni var. Birinci neden uygulamanın fazla sade olması ve takipçi kazanmanın sıkıntı olması. İkinci nedeni ise Tiktok, Snapchat ve Instagram kullanıcılarının yakın vakitte BeReal biçimi fotoğraf özelliklerine sahip olmuş olması. Bu da hali hazırda sahip oldukları toplumsal medya platformlarında çabucak hemen tıpkı özelliği kullanan kullanıcıların BeReal’i tercih etmemesine neden oluyor.

Pek çok toplumsal medya uzmanı, BeReal’in 2023 yılının sonuna kadar kapatılabileceğini argüman ediyor. Uzmanlar, BeReal’ın ana özelliğinin başka uygulamalar tarafından kopyalanmasının BeReal’ın sonunu getireceğini düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz