Ana Sayfa Mobil Bir Apple Hayranı “Katlanabilir iPhone” Yaptı

Bir Apple Hayranı “Katlanabilir iPhone” Yaptı

0
Bir Apple Hayranı “Katlanabilir iPhone” Yaptı

Katlanabilir telefon piyasası son birkaç yıldır katlanabilir telefon trendiyle çalkalanıyor. 2008 yılındaki birinci patent aygıtların akabinde 2019 yılında Samsung, Galaxy Fold’u tanıtmış ve akıllı telefonlarda “katlanma” modasını başlatmıştı. Daha sonraları Huawei, Oppo ve kimi küçük Çinli üreticiler de bu pastadan hisse almak için sıraya girmişlerdi. Fakat bu trende yanaşmayan Apple, kullanıcıların isteklerine karşın katlanabilir bir telefon tanıtmamıştı.

Bir işin yeterli yapılmasını istiyorsan kendin yap” tabirini kendine hayat ideolojisi olarak benimseyen bir Apple hayranı ise kendi katlanan iPhone’unu yaptı. Sonuç ise Apple mühendislerini kıskandıracak cinsten.

Karşınızda iPhone V (Hayır 5 değil)

Bir Apple Hayranı &Quot;Katlanabilir Iphone&Quot; Yaptı - Yerli Portal

Çin’in YouTube’u olarak da bilinen BiliBili’nin en büyük teknoloji kanallarından olan Tech Aesthetics kanalı, uzun vakittir hayalini kurduklarını katlanabilir iPhone konseptini gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadı. Galaxy Z Flip, Moto Razr ve iPhone parçaları kullanılarak tasarlanan bu akıllı telefon, neredeyse her açıdan eksiksiz bir katlanabilir akıllı telefona dönüşüyor.

Bir Apple Hayranı &Quot;Katlanabilir Iphone&Quot; Yaptı - Yerli Portal

Ekip Moto Razr’ın güçlü menteşe dizaynını ve batarya sistemini, Samsung Z Flip’in ekranını ve dış dizaynını ve iPhone’un donanımını kullanarak dünyanın birinci katlanabilir iPhone’unu üretti. Telefonun alt kısmı depolama ve anakart gibi modülleri bir ortada tutarken üst kısım ise batarya, kamera, bluetooth modülü ve WiFi antenini bir ortada tutuyor. 3 boyutlu yazıcıdan üretilen dış kasaya yerleştirilen kesimler ve ekran birleştirildiğinde ortaya her özelliği problemsizce çalışan bir katlanabilir telefon çıkıyor.

Yapımı 1 yıldan uzun süren bu “prototip” şimdiden onlarca Apple hayranını heyecanlandırdı bile. Hatta telefonu üreten gruba bildiri atıp özel siparişle katlanabilir iPhone satın almak isteyen bile olduğu açıklandı. Lakin takım şu anda bu türlü bir projelerinin olmadığını lisana getiriyor. Şimdi ise daha düzgününü yapma sırası Apple’da.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz