Ana Sayfa Yaşam Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı!

Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı!

0
Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı!

Kedilerin ortalama ömrü 12 ila 18 yıl olarak ölçülürken, elbette insanlarda da olduğu üzere birtakım ender uzun yaşayan örneklerine de rastlayabiliyoruz. İnsanların en yakın evcil dostlarından birisi de bugün uzun ömrüyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Birleşik Krallık’ta yaşayan ‘Flossie’ isimli dişi kedi, tam 26 yıl 329 gün ile “dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi” unvanını aldı. Flossie’nin ömrü, insan yılına çevrildiğinde yaklaşık 120 yıla denk geliyor.

Flossie’nin hayatı biraz da trajedilerle dolu:

Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı! - Yerli Portal

Flossie, 1995 yılında bir hastane yakınlarında dünyaya geldi. O vakitler yavru arkadaşlarıyla hastane etrafında vakit geçiren Flossie, sonrasında bir hastane çalışanı tarafından sahiplenildi. Flossie, birinci sahibiyle 10 yıl boyunca yaşadı fakat sahibi hayatını kaybetti.

Sonrasında farklı bir kişi tarafından sahiplenilen Flossie tam 14 yıl boyunca yeni sahibiyle yaşadı. Ancak ikinci sahibini de vefat etmesi dolayısıyla kaybetti. Artık 24 yaşına gelen Flossie, artık ikinci sahibinin oğlu tarafından sahiplenildi.

Dünyanın Yaşayan En Yaşlı Kedisi Rekoru Kırıldı! - Yerli Portal

Fakat Flossie’nin ikinci sahibinin oğlu, kediyi farklı bir bireye sahiplendirme kararı aldı. Çünkü Flossie, artık yaşlı olması nedeniyle ekstra ilgi ve bakım gerektiriyordu. Yeni sahibi ise şu anki sahibi Vicki Green oldu. Vicki tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Flossie, yaşına karşın hala sağlıklı durumda.

Flossie, yaşayan en yaşlı kedi olsa da asıl ‘en yaşlı kedi’ unvanını kazanmaya hala uzak. Bu unvanın sahibi, Texas’ta 1967’de dünyaya gelen ve 2005’e kadar yaşayarak 38 yıl 3 günlük yaşa ulaşan Creme Puff olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz