Ana Sayfa Sektörel Elon Musk, Bir Defa Daha Dünyanın En Zengini Oldu

Elon Musk, Bir Defa Daha Dünyanın En Zengini Oldu

0
Elon Musk, Bir Defa Daha Dünyanın En Zengini Oldu

Dünyanın en tanınan teşebbüsçüsü olan Elon Musk, yalnızca popülarite manasında değil, maddi manada da önemli bir muvaffakiyet elde etmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en güçlü insanı olmayı başaran Elon Musk, muvaffakiyetini müdafaayı da başarıyor. 

Forbes’in yaptığı çalışmalara nazaran Elon Musk, 209 milyar dolarlık servetiyle kağıt üzerinde en varlıklı insan olmaya devam ediyor. Bu sayı her ne kadar etkileyici olsa da Musk’ın serveti geçtiğimiz yılın Kasım ayında 320 milyar doları bulmuştu.

Musk’ın serveti Tesla’ya bağlı

Elon Musk, Bir Defa Daha Dünyanın En Zengini Oldu - Yerli Portal

Elon Musk son devirde Twitter’ı satın alma girişimi ve SpaceX ile sık sık gündem oluyor olsa da servetinin asıl kaynağı elektrikli araba firması Tesla. Ocak ayından bu yana şirketin payları %46 kıymet kaybederken, Cuma günü kapanış sayılarına nazaran firmanın bedeli 672 milyar dolar oldu. Musk’ın serveti de böylelikle 209 milyar dolara geriledi. Musk’ın elinde firmanın 155 milyon payı bulunuyor. 

Musk’ın serveti son bir ayda 28 milyar dolar erimesine ve Tesla ve SpaceX CEO’sunun serveti yaklaşık 1 yıllık süreçte %35 azalmasına rağmen Musk, dünyanın en zengini olmaya devam ediyor. Musk’ın şahsî serveti Bezos’un servetinden 71 milyar dolar, Gates’in servetinden ise 80 milyar dolar daha fazla.

Yine de Musk için her şey güllük gülistanlık değil. Tesla paylarının bir kısmını uğruna sattığı Twitter anlaşmasını sonuçlandırmak isteyen Musk, önümüzdeki periyotta de 5 ila 10 milyar dolar ortası pahaya sahip Tesla payı satacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz