Ana Sayfa Mobil Elon Musk Daha Yeni Çıkan ‘Gri Tik’ten Vazgeçti

Elon Musk Daha Yeni Çıkan ‘Gri Tik’ten Vazgeçti

0
Elon Musk Daha Yeni Çıkan ‘Gri Tik’ten Vazgeçti

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, yakın vakitte Elon Musk’ın idaresine geçti. Sonrasında ise dev platforma birçok yeniliğin geleceği açıklandı. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise onaylanmış hesaplarda görülen ‘mavi tik’ özelliğinin fiyatlı hâle gelmesiydi.

Bu mevzuyla ilgili bugün de değerli bir gelişme yaşandı. Twitter’dan yapılan açıklamalarda artık mavi tike ek olarak hesaplarda ‘gri tik’ rozetinin de yer alacağı tabir edildi. Hükümet, şirket, siyasetçi, influencer vb. öne çıkan onaylanmış hesaplara gelecek bilhassa birlikte gerçek hesapların ayırt edilebileceği aktarıldı. Tartışmalı özellik, bunun akabinde geçtiğimiz saatlerde kullanıma sunuldu. Lakin Elon Musk’tan gelen bilgiler, özelliğin birkaç saat sonra kaldırıldığını gösterdi.

Elon Musk, ‘gri tik’ rozetini, çıkışından birkaç saat sonra Twitter’dan kaldırdı

Elon Musk Daha Yeni Çıkan 'Gri Tik'Ten Vazgeçti - Yerli Portal

Öncelikle özelliğin birkaç saat evvel tüm dünyada kullanıma sunulduğunu belirtelim. Bizim de sizlerle paylaştığımız bu gelişme kapsamında hem Türkiye’de hem de dünyada birçok öne çıkan hesabın ‘Resmi’ ibaresiyle birlikte gri tik aldığını görmüştük. Lakin bundan kısa bir müddet sonra bu özellik hesaplardan yok olmaya başladı.

Biz özelliğin neden yok olduğunu merak ederken Elon Musk’tan bir açıklama geldi. Ünlü milyarder, ünlü içerik üreticisi Marques Brownlee’nin özellliğin kaybolmasına yönelik paylaştığı bir tweete karşılık verdi. Musk, bu tweet’inde gri tik rozetini sonlandırdığını tabir etti.

Elon Musk Daha Yeni Çıkan 'Gri Tik'Ten Vazgeçti - Yerli Portal

Musk ayrıyeten kendi hesabından yaptığı bir paylaşımda da Twitter’ın önümüzdeki aylarda ‘aptalca’ şeyler yapmaya devam edeceğini söyleyerek, işe yarayan şeyleri tutacaklarını işe yaramayanları değiştireceklerini aktardı: “Twitter’ın önümüzdeki aylarda pek çok aptalca şey yapacağını lütfen unutmayın. İşe yarayanları tutacağız, işe yaramayanları ise değiştireceğiz”  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz