Ana Sayfa Sektörel Elon Musk, Twitter’dan Reklamlarını Çeken CEO’ları Arıyor

Elon Musk, Twitter’dan Reklamlarını Çeken CEO’ları Arıyor

0
Elon Musk, Twitter’dan Reklamlarını Çeken CEO’ları Arıyor

Adeta yılan kıssasına dönen Elon Musk-Twitter satın alma süreci, Musk’ın platformu 44 milyar dolar üzere büyük bir meblağ karşılığında satın almasıyla sonuçlanmıştı. Bu satın almanın akabinde Musk’ın attığı adımlar eleştirilirken, pek çok firma platfroma reklam vermeyi durdurmuştu. 

Bu durum nedeniyle planları sekteye uğrayan Musk, daha evvel şirketlere kararlarını değiştirmeleri için adeta yalvarmıştı. Artık de Musk’ın, Twitter’da reklam yayınlamaktan vazgeçen firmaların CEO’larını arayarak şikayette bulunduğu öğrenildi. 

Musk’ın aramaları karşıt tepti

Elon Musk, Twitter’dan Reklamlarını Çeken Ceo'Ları Arıyor - Yerli Portal

Twitter’ın el değiştirmesinin akabinde, platformun en büyük 100 reklam vereninin yarıdan fazlası “tartışmalı konular” ve “medya satın almacılardan gelen uyarılar” nedeniyle Twitter reklamlarını durdurmuştu. Musk’ın bu hususla ilgili olarak şirketlerin CEO’sunu araması da Financial Times’a göre zıt tepti. 

Sektörün içinden isimlere nazaran son devirde Twitter’ın reklam departmanı ile şirketler çok fazla temasta bulunamıyor. Bunun nedeni olarak, son işten çıkarmalardan sonra şirketlerin isteseler de pek bir muhatap bulamaması gösteriliyor. 

Konuyla ilgili olarak Financial Times’a konuşan büyük reklam ajanslarından temsilciler, “Bu durum epeyce özel. Yansılar, hasar, bu büyüklükte bir şey daha evvel hiç olmamıştı. Hiç.” tabirlerini kullanmıştı. 

Musk’ın yaklaşımları daha evvel sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden de reaksiyon çekmişti. NAACP (Siyahi İnsanların Gelişmesi İçin Ulusal Birlik) Lideri Derrick Johnson, attığı bir Tweet ile platforma reklam vermeye devam edenlerin çabucak reklam vermeyi durdurması davetinde bulunmuştu. Johnson ayrıyeten, Musk’ın Trump’ın Twitter yasağını kaldırma anketini de saçmalık olarak nitelendirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz