Ana Sayfa Sosyal Medya Elon Musk, Twitter’ı Büsbütün Fiyatlı Yapmayı Düşünmüş

Elon Musk, Twitter’ı Büsbütün Fiyatlı Yapmayı Düşünmüş

0
Elon Musk, Twitter’ı Büsbütün Fiyatlı Yapmayı Düşünmüş

28 Ekim’de Twitter’ı resmen satın alan Elon Musk, birinci büyük değişikliğini mavi tiki fiyatlı hale getirerek yapacaktı. Uygulama, bu hafta başında birtakım ülkelerdeki Twitter Blue kullanıcıları için aktifleştirilirken çok kısa bir mühlet sonra geri çekilmiş, ABD’deki orta seçimleri bekleme kararı alınmıştı.

Binlerce çalışanın işten çıkarıldığı platform, bugünse çarpıcı bir bilgiyle gündeme geldi. The Verge’te bir makale paylaşan Casey Newton, Musk’ın yalnızca mavi tiki değil, tüm platformu fiyatlı yapmayı düşündüğünü açıkladı.

Elon Musk işi ciddiye bindirirse Twitter, yakında büsbütün fiyatlı olabilir:

Elon Musk, Twitter'I Büsbütün Fiyatlı Yapmayı Düşünmüş - Yerli Portal

Newton’ın ismini paylaşmadığı kaynaklardan edindiği bilgilere nazaran Musk, Twitter’ı büsbütün fiyatlı yapma fikrini danışmanı David Sacks ile görüştü. Yakın vakitte gerçekleşen bu toplantılarda yapılan görüşmelerden bir sonuç elde edilip edinmediği ise şimdi bilinmiyor. Ama sistemin nasıl çalışabileceğine dair kimi bilgiler mevcut.

Kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran fiyatlı Twitter için düşünülen planlardan biri, her kullanıcıya aylık sınırlı mühletle fiyatsız kullanım hakkı tanımaktan geçiyor. Böylece kullanıcılar, hudutlu fiyatsız müddetlerini kullandıktan sonra Twitter’da dolaşmak için para ödemek zorunda kalacaklar.

Bu plan dışındaki öteki planlar hakkında bilgi paylaşılmazken, Elon Musk idaresi altındaki Twitter da günden güne daha fazla tenkit topluyor. Ama platform konusundaki bu belirsizlik, çalışma ortamına da yansımış üzere.

Twitter, ikiye ayrılmış durumda:

Bir çalışanın Newton’la paylaştıklarına nazaran Twitter, şu anda iki küme halinde çalışıyor: Musk’ın projelerinde çalışanlar ve öbürleri. Üstelik çalışana nazaran Musk’ın projelerine baş yoran çalışanlar, günde 20 saate yakın mesai yapıyorlar. Lakin başka çalışanların durumu ise çalışanın ağzından şu formda devam ediyor:

“Şirketin çoğunluğu öylece oturuyor. Komuta zinciri yok, öncelik yok, tertip şeması yok ve birden fazla durumda yöneticinizin yahut takımınızın kim olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok.”

Elon Musk idaresindeki Twitter’ın nereye varacağını fakat bekleyerek görebileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz