Ana Sayfa internet Starlink’e ‘Kota’ Geldi: Her Kullanıcıya 1 TB İndirme Hakkı

Starlink’e ‘Kota’ Geldi: Her Kullanıcıya 1 TB İndirme Hakkı

0
Starlink’e ‘Kota’ Geldi: Her Kullanıcıya 1 TB İndirme Hakkı

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX isimli uzay nakliyecilik şirketinin uydu interneti projesi Starlink, Aralık 2022 prestijiyle “kotalı” internet hizmeti sunacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran ABD ve Kanada’daki kullanıcılar, önümüzdeki ay prestijiyle kotayı aşmaları durumunda ekstra ödeme yapmak durumunda kalacaklar. 

Starlink, bugüne dek “sınırsız data kullanımı“nı ön plana çıkarmış, hiçbir kısıtlama sunmamıştı. Lakin artık bu durum değişecek üzere görünüyor. Pekala Starlink kotası kaç GB olacak?

Starlink, 1 TB kota sunacak!

Starlink'E 'Kota' Geldi: Her Kullanıcıya 1 Tb İndirme Hakkı - Yerli Portal

Yapılan açıklamaya baktığımızda; Starlink müşterilerinin saat 07:00 ila 23:00 ortasında kullanabilecekleri kotanın, aylık 1 TB (1024 GB) olduğunu görüyoruz. Aslına bakacak olursak bu kota, standart kullanıcılar için ziyadesiyle kâfi. Lakin ağır data transferi yapan kullanıcılar, bu kotayı doldurabilirler gibi görünüyor.

1 TB kotanın doldurulması halinde, kullanıcıların yüksek süratli internet erişimi sağlayabilmesi için GB başına 0,25 dolar ödeme yapılması gerekecek. Bu durumda; aylık 1 TB ekstra internet için 256 dolar daha ödeme yapılması gerekecek. Kelam konusu fiyatlar, Starlink’i avantajlı bir hizmet olmaktan çıkarabilir gibi görünüyor. Bu ortada; Starlink sahibi olmak isteyen bir tüketicinin kit için 599 dolar, aylık abonelik için 110 dolar ödeme yapması gerektiğini belirtelim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz