Ana Sayfa Oyun God of War Serisinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması

God of War Serisinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması

0
God of War Serisinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması

Sony’nin “efsaneleri” ortasında yer alan God of War serisi, birinci üçlemenin akabinde 2018 yılında yesyeni bir dünya ve kıssa ile karşımıza çıkmıştı. Bu defa İskandinav mitolojisini kılıçtan (daha doğrusu baltadan) geçiren sonlu savaş rabbimizin öyküsü doğal ki burada son bulmamıştı. PlayStation 5’in çıkışıyla birlikte duyurulan God of War Ragnarok, oyuncuları uzunca bir müddet bekletmişti.

Bugün ise beklenen o gün geldi çattı ve God of War Ragnarok’un çıkışına yalnızca saatler kaldı. Lakin şimdiden kimi içerik üreticileri oyunu oynayıp incelemeye başladı bile. Pekala God of War Ragnarok’un serinin bir evvelki oyundan ne farkı var? Gelin daima birlikte görelim.

E bildiğin gerçek olmuş

God Of War Serisinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması - Yerli Portal

2018 üretimi oyunla Ragnarok ortasındaki farklara baktığımızda birinci göze çarpan ayrıntının karakter modellemesi olduğunu görüyoruz. Burada bilhassa Kratos’un giderek yaşlandığı için birinci oyunda uçları beyazlamaya başlayan sakallarının neredeyse büsbütün griye döndüğü görüyoruz. Ayrıyeten birinci oyuna kıyasla çok daha soluk bir cildi olan savaş rabbimizin üzerine vuran güneş ışınları da çok daha gerçekçi görünüyor.

Kıyametin soğuğunu hissedeceğiniz bir oyun olacak

İki oyunun farkına baktığımızda God of War’da dünyanın biraz daha renkli olduğunu ve ağaçların yapraklarının “daha canlı” olduğunu görüyoruz. İkinci oyunda ise bu dünya yerini Ragnarok yani kıyamet nedeniyle yavaş yavaş solan bir dünyaya bırakmış. Ayrıyeten yerdeki karların birinci oyunda daha düz dururken ikinci oyuunda çok daha gerçekçi ve taneli bir yapıda olduğu da çabucak dikkatimizi çekiyor.

PlayStation 5’in sonlarını zorlayacak fizikler

İlk oyunun çıkış tarihine nazaran muazzam görünen grafikleriyle Ragnarok’un grafiklerini yan yana koyduğumuz vakit nitekim de ortada dağlar kadar fark olduğunu görüyoruz. Bilhassa oyunun fizik motoru oyunun görünüşünü baştan aşağı değiştirmiş. Yeniden bir evvelki oyunda karın yapısı az da olsa değişiyor olsa da Ragnarok’da ağaçtan düşen bir kısım modülünün bile karda iz bırakacak kadar gelişmiş bir fizik motoruna sahip olduğunu görüyoruz.

Gerçek “Yeni nesil” deneyimi

Oyunun texture’larına yani kaplamalarına baktığımızda ise oyunun kendini yeni nesile çok düzgün adapte ettiğini görüyoruz. Bilhassa tahta ve ağaç kaplamalarındaki kılcal ayrıntıların bile rahatlıkla muhakkak olması iki oyunu birbirinden ayıran en büyük farklardan birisi.

Tam bir görsel şölen

Oyunun partikül ayrıntılarına baktığımızda ise hallihazırda göz kamaştırıcı görünen God of War’ın yükselttiği çıtanın Ragnarok ile arşa çıktığını görüyoruz. Kaos bıçaklarının birbirine çarptığında ortaya çıkan kıvılcımların toprağa düştüğüne çıkardığı küçük dumanlar bile oyundaki ayrıntılara ne kadar özenildiğini bizlere gösteriyor.

Intel HD Graphics kullananların gözü yaşlı

Oyunun ışıklandırmalarına baktığımızda ise çok daha gerçekçi ve oyunun dünyasıyla uyumlu ışıklandırmaları görüyoruz. Ragnarok’taki ışıklandırmaların birinci oyuna kıyasla daha yumuşak olması, oyunun gitgide solan dünyasıyla epeyce uyumlu ve gerçekçi görünüyor.

Gördüğünüz bu göz kamaştıran grafiklere sahip olan God of War Ragnarok, 9 Kasım tarihinde oynanabilir olacak. Şayet oyunu ön siparişte satın aldıysanız şimdiden indirmeye başlayıp 8 Kasım’ı 9 Kasım’a bağlayan gece oyun oynanabilir olduğuna oyuna girebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz