Ana Sayfa Mobil Google Lens, Poğaçanın Nerede Satıldığını Bile Söyleyecek

Google Lens, Poğaçanın Nerede Satıldığını Bile Söyleyecek

0
Google Lens, Poğaçanın Nerede Satıldığını Bile Söyleyecek

Google’ın günümüzde fotoğraftan çeviri yapabilen, metinleri tarayabilen ve arama yaparak ilgili sonuçları bulabilen Lens uygulaması, yeni özelliklere de kavuşuyor. Her ay 8 milyar taramaya mesken sahipliği yapan uygulama, artık daha fazla kullanışlı özelliğe sahip olacak.

Google tarafından paylaşılan açıklamaya nazaran Lens, yakında çeviri yaptığı metinlerde çeviri sonucunu arkaplansız bir biçimde fotoğrafa yansıtabilecek. Lakin bunun ötesinde uygulama, çektiğiniz bir fotoğraftaki eserleri algılayıp bunları yahut benzerilerini bulabileceğiniz yerleri gösterebilecek. Pekala bu özellik nasıl çalışacak?

Çoklu aramayla bir eserin birebiri ya da benzerleri bulunabilecek:

Google Lens, Poğaçanın Nerede Satıldığını Bile Söyleyecek - Yerli Portal

Kullanıcılar, üstteki görselde de görebileceğiniz örnekteki üzere bir eserin fotoğrafını çekerek bunu satın alabilecekleri seçenekleri görebilecekler. Bununla birlikte birtakım anahtar sözlerle birlikte fotoğrafta yer alan esere benzer eserleri de listeleyebilecekler.

Hatta yemekleri taratıp size en yakın noktada alabileceğiniz restoranlar da listelenecek:

Çoklu aramayla birlikte kullanıcılar, bir yiyeceğin fotoğrafını çekerek bu yiyeceğin ismini öğrenebilecek, ‘yakınımda’ anahtar sözünü de aratarak bu yiyeceği bulabilecekleri en yakın restoranları keşfedebilecekler. Hatta kullanıcılar, restoranlarda vegan/vejetaryen üzere filtreleri de kullanıma sokacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz