Ana Sayfa Mobil Samsung, ‘Yenilenmiş Telefon’ Satışlarını Artırıyor

Samsung, ‘Yenilenmiş Telefon’ Satışlarını Artırıyor

0
Samsung, ‘Yenilenmiş Telefon’ Satışlarını Artırıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile ilgili dikkat çekecek bir gelişme yaşandı. Teknoloji sitesi Techradar’a özel bir açıklama yapan şirket yetkilileri, “Re-Newed” olarak isimlendirilen yenilenmiş telefon hizmetinin kapsamının genişletileceğini söylediler. Pekala bu durum tüketiciyi nasıl etkileyecek? Gelin daima birlikte Samsung’la ilgili yeni gelişmeye yakından bakalım.

Aslına bakacak olursak Samsung, ABD ve İngiltere üzere birkaç ülkede yenilenmiş eser satışı yapıyordu. Bu bağlamda; ikinci el Galaxy S20, Galaxy Note 20, Galaxy S21 ve Galaxy Note 10 modelleri, şahsen Samsung’un yetiştirdiği mühendisler tarafından elden geçiliyor ve tekrar satılıyordu. Bu telefonların sıfır modellerinden farkı ise temelinde ikinci el olması yatıyordu. Bilenleriniz olacaktır; Apple da birtakım ülkelerde emsal bir hizmet sunuyor.

Samsung, artık daha fazla akıllı telefonu yenilenmiş eser kapsamında satacak!

Samsung, 'Yenilenmiş Telefon' Satışlarını Artırıyor - Yerli Portal

Samsung’un yaptığı açıklamaya nazaran yakın bir gelecekte, şirketin sattığı yenilenmiş telefon model sayısı artacak. Yani ilerleyen süreçte Galaxy A serisi ile Galaxy S serisindeki öteki modellerin de yenilendikten sonra satılma mümkünlüğü var. Lakin Samsung’un bu bahiste sessiz kaldığını, hangi modellerin yenilendikten sonra yine satışa sunulacağını söylemediğini belirtelim.

Samsung, yaptığı açıklamalara ülkeler bazında bir açıklama yapmadı. Lakin şirketin dünya genelinde “eskiyi getir, yeniyi götür” kampanyası yaptığı bir gerçek. Yani Samsung’un ikinci el telefon konusunda stok sorunu bulunmuyor. Şayet kapsam genişletme kararı bir an evvel hayata geçirilirse, Samsung’un Türkiye’de de yenilenmiş telefon satışına başlama mümkünlüğü bulunduğunu lisana getirebiliriz. Böylece ülkemizdeki tüketiciler, Samsung telefonlara sıfırından çok daha uygun fiyatlarla ulaşma imkanı yakalamış olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz