Ana Sayfa Donanım Google, Yeni Tek Sıra Klavyesini Tanıttı

Google, Yeni Tek Sıra Klavyesini Tanıttı

0
Google, Yeni Tek Sıra Klavyesini Tanıttı

Google’ın erişilebilirlik ismine görebileceğiniz ve kullanabileceğiniz birçok fizikî yahut dijital aracı bulunuyor. Bu hususta tahminen de en çok dikkat gösteren şirketlerden biridir Google. Artık ise kendilerinin Japonya ofisi, eğlenceli bir araç ile karşımıza çıkmaya karar vermişler.

Google Japonya, tüm tuşlarının tek sıra halinde dizildiği fizikî bir klavye olan Gboard Bar’ı duyurdu. Google Japonya, yeni klavyesinin birtakım avantajları olduğunu ve en kıymetlisinin ise kullanıcıların aradıkları tuşu hiç olmadığı kadar hızlı bulmalarına imkan sağlaması olduğunu belirtiyor. Dilerseniz gelin görüntüsünü izleyelim.

Aranan harflerin daha kolay bulunabileceği Google tek sıra klavyesi

Google, tüm tuşları düz bir çizgiye yerleştirerek klâsik bir klavyeye kıyasla harf bulmayı kolaylaştıran yeni bir dizaynla karşımıza geliyor. Firmaya nazaran bu tasarım, klasik bir klavyede olduğu üzere her tarafa bakma muhtaçlığını en aza indiriyor.

Ayrıca yeni klavyenin yazarken kolların ve bacakların doğal olarak esnemesini sağlayan ergonomik ve sağlık faydaları olduğu belirtiliyor. Aygıt, uzuvlarınızın fizikî bir uzantısı haline gelmek üzere ek özelliklere sahip, bu da kolların ulaşamayacağı düğmelere basmayı kolaylaştırıyor.

Bu tek sıra klavye, objeleri ölçmek için bir cetvel olarak yahut bir yürüyüş sırasında değnek olarak bile kullanılabiliyor. Temizlemesi de yalnızca bir bezle basitçe yapılabiliyor. Google’ın bu klavyeye ek olarak emojili bir sürüm ve LED’li bir oyun modeli planları da var.

Şimdiye kadar edindiğimiz bilgilere nazaran bu Google’ın yaptığı bir latife mı yoksa önemli bir şey mi bilmiyoruz çünkü seri üretim yahut satışa çıkarma planları yok. Lakin eserin bir Github sayfası var, dilerseniz denetim edebilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz