Ana Sayfa Otomobil Tesla Model Y, Avrupa’nın En İnançlı Arabası Oldu

Tesla Model Y, Avrupa’nın En İnançlı Arabası Oldu

0
Tesla Model Y, Avrupa’nın En İnançlı Arabası Oldu

2022 yılının başından beri başı beladan kurtulmayan ve tekraren defa milyonlarca adet aracı geri toplatan Tesla, bu sefer turnayı gözünden vurmayı başardı. Tesla’nın Avrupa’da çok tercih edilen modellerinden biri olan Tesla Model Y, rekor kırdı.

Avrupa’ya özel olarak tasarlanan ve ABD’deki versiyonundan bir epey daha ucuz bir fiyata satışa çıkan Tesla’nın Model Y’si, Avrupa’nın en yüksek güvenlik skoruna sahip aracı olmayı başardı. Gelin ayrıntılara birlikte göz atalım.

Tesla Model Y, %92’lik skor ile Avrupa’nın en inançlı arabası oldu

Tesla Model Y, Avrupa’nın En İnançlı Arabası Oldu - Yerli Portal(Tesla Model Y, Euro NCAP’in kaza testinde.)

Tesla Model Y, Avrupa Yeni Otomobil Kıymetlendirme Programı tarafından yapılan son testlerde tarihteki en yüksek güvenlik skorunu aldı. Değerlendirmede Tesla Model Y’nin kameralı otopilotunun öteki otomobiller, yayalar ve bisikletlilerle çarpışmayı önlemesine yardımcı olmada kıymetli bir faktör olduğu belirtildi.

Elektrikli SUV, kıymetlendirme programının en şiddetli ve yakın vakitte geliştirilen güvenlik testi olarak kabul edilen Euro NCAP’de toplamda %92’lik bir muvaffakiyet elde etti. Tesla Model Y’den sonraki en yüksek puan ise %89 güvenlik skoruyla Lexus NX ve Subaru Outback oldu.

Model Y, Euro NCAP’in değerlendirmesinde dört farklı kategoride yüksek skor almayı başardı. Tesla’nın elektrikli SUV’u yetişkin yolcu muhafazasında %97, güvenlik yardımında %98, çocuk yolcu muhafazasında %87 ve yaya muhafazasında %82 skor elde etti. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz