Ana Sayfa Mobil iOS 16’da Kopya-Yapıştır Kusuru Ortaya Çıktı

iOS 16’da Kopya-Yapıştır Kusuru Ortaya Çıktı

0
iOS 16’da Kopya-Yapıştır Kusuru Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14’ün tanıtımına paralel olarak yeni işletim sistemi iOS 16‘yı yayınladı. Şirketin akıllı telefonlar için geliştirdiği en yeni işletim sistemi, kullanıcılara çok sayıda yeni özellik sundu. Lakin iOS 16, halihazırda epeyce sorunlu bir işletim sistemi. Hatta Apple, daha kullanıcıya ulaştırmadığı iPhone 14 ailesi için bile iOS 16.0.1 kodlu bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı.

Şimdiyse iOS 16’da yeni bir kusur tespit edildi. İşin garip tarafı, Apple’ın bu yanılgıdan bihaber olmasıydı. Gelin daima birlikte bu olayın ayrıntılarına yakından bakalım.

iOS 16’nın pano yöneticisi kusurlu çalışıyor

Ios 16'Da Kopya-Yapıştır Kusuru Ortaya Çıktı - Yerli Portal

Apple, iOS 16 ile kullanıcıların gizliliğini sağlamayı amaçlayan yeni bir özelik geliştirdi. Bu özellik, uygulamaların daha evvelden kopyalanmış ve panoya yerleştirilmiş olan metinlere ulaşmasını sağlamak için kullanıcı müsaadesi istiyordu. Apple’a nazaran bu özellik sayesinde telefondaki uygulamalar, panoya direkt ulaşamayacaktı. Lakin bu özellik olması gerektiği üzere çalışmadı. O denli ki tüm uygulamalar, pano erişimi için tekraren defa müsaade bildirimi göndermeye başladı. Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan üst seviye Apple yöneticilerinden Ron Huang, bunun olmaması gereken bir durum, yani bir hata olduğunu söyledi.

Ron Huang tarafından yapılan açıklamaya nazaran kullanıcıları canından bezdiren bildirimler, katiyetle beklenen bir şey değil ve düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıyeten Huang’a nazaran pek çok kullanıcı, bu yeni özellikteki yanılgıdan muzdarip. Apple yetkilisine nazaran şirket bu sorunu düzeltmek için çalışmalara başladı ve sonraki iOS güncellemeleri ile bu sorun tarihe gömülecek…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz