Ana Sayfa Yaşam Martı ‘Tek Araçla Gidelim (TAG)’ Hizmetini Duyurdu

Martı ‘Tek Araçla Gidelim (TAG)’ Hizmetini Duyurdu

0
Martı ‘Tek Araçla Gidelim (TAG)’ Hizmetini Duyurdu

Türkiye’de başlattığı elektrikli scooter ile ulaşım hizmetiyle vatandaşlara dikkat çeken bir uygulama sunan Martı, yeni teşebbüsü “Tek Araçla Gidelim“i (TAG) duyurdu. İsminden da anlayabileceğiniz üzere TAG, tıpkı istikamete gerçek gidecek bireyleri bir ortaya getirmeyi ve bu şahısların iki araç yerine tek araçla gitmesini sağlamayı amaçlıyor.

Martı grubu tarafından yapılan açıklamalarda, kelam konusu hizmetin ücretsiz olarak sunulacağı belirtiliyor. Yani TAG hizmetinden faydalanmak isteyen tüketiciler, bu hizmet için Martı’ya ödeme yapmayacaklar. Fakat araç sahipleri için durum bu türlü değil. Gideceği istikamete diğerini da götürmeyi kabul eden bir vatandaş, bu seyahatin fiyatını özgür iradesi ile belirleyecek. 

TAG’dan faydalanmak için daha Martı’ya 10 defa binilmiş olması gerekecek

Martı 'Tek Araçla Gidelim (Tag)' Hizmetini Duyurdu - Yerli Portal

Martı’nın Tek Araçla Gidelim (TAG) hizmeti, yeni bir uygulama olarak sunulmayacak. Martı’nın taşınabilir uygulamasına sunulacak yeni bir güncelleme ile kullanıcılar, TAG’a ulaşabilecekler. Fakat burada dikkat çeken bir konu var. TAG’dan faydalanmak isteyen kullanıcıların daha evvel 10 kez Martı hizmetini almış olması gerekecek.

TAG’ın emeli, tıpkı istikamette seyahat yapacak insanları bir ortaya getirerek daha az araç kullanılmasını sağlamak. Şayet bu proje başarılı olursa, bilhassa de İstanbul üzere mega bir kentteki ulaşım, nispeten de olsa iyileşmiş olacak. Lakin burada çok kıymetli bir konu var. Bu konu, araç sahiplerinin talep edeceği fiyatlar. Şayet fahiş fiyatlar talep edilirse, TAG’ın ölü bir proje olarak doğacağını tahmin etmek sıkıntı değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz