Ana Sayfa Sosyal Medya Tim Cook’a Sataşmaya Çalışan Google Alay Konusu Oldu

Tim Cook’a Sataşmaya Çalışan Google Alay Konusu Oldu

0
Tim Cook’a Sataşmaya Çalışan Google Alay Konusu Oldu

Teknoloji şirketleri ortasında dev bir rekabet olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hatta vakit zaman bu şirketlerin birbirlerine sataştıklarına da şahitlik ediyoruz. Artık bunlara bir yenisi daha eklendi. Lakin büyük bir başarısızlıkla… Gelin Google’ın Apple’a sataşmaya çalışırken nasıl rezil olduğuna hep birlikte bakalım.

Apple CEO’su Tim Cook, resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda, şirketin birkaç gün evvel tanıttığı yeni iPad ve iPad Pro‘da slogan olarak kullanılan “TakeNote” etiketi ile bu etiket için özel olarak hazırlanmış emojiye yer veriliyordu. Fakat TakeNote yani “Not Al” sloganı, tıpkı vakitte NBA kadrolarından Utah Jazz tarafından da kullanılan bir slogandı. Bundan pek de şad kalmayan Utah Jazz taraftarları, Apple CEO’sunu tenkit yağmuruna tuttu.

Google da Tim Cook’a sataşmak istedi. Lakin büyük bir kusur yapmıştı…

Tim Cook'A Sataşmaya Çalışan Google Alay Konusu Oldu - Yerli Portal

*Tim Cook’un Twitter’daki paylaşımına buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın akıllı telefon markası olan Pixel için açılan Twitter hesabının yöneticileri, Tim Cook’a sataşmak için bir paylaşım yaptılar. Bu paylaşımda; “TeamPixel” etiketi ve bu etiket için oluşturulan özel emoji yer alıyor, “Pixel grubu sizi favori kadronuza yakınlaştırmak için burada” üzere savlı bir cümle bulunuyordu. Lakin Tim Cook’u rezil etmeye çalışan yöneticiler, rezil olduklarının farkında değillerdi. Çünkü kelam konusu paylaşım, bir iPhone’dan yapılmıştı…

Paylaşım kısa bir müddet içerisinde silindi. Fakat ekran imgeleri çoktan alınmıştı…

Tim Cook'A Sataşmaya Çalışan Google Alay Konusu Oldu - Yerli Portal

Google Pixel takımı, yaptığı yanılgıyı fark eder etmez paylaşımı sildi. Lakin her şey için çok geçti zira başka toplumsal medya kullanıcıları, Google Pixel’in paylaşımını “Twitter for iPhone” ibaresi de görünecek halde ekran manzarası almışlardı.

Yenilen pehlivan güreşe doymadı: Tıpkı paylaşım tekrar yapıldı. Bu kere de Twitter’ın web sürümünden…

*Paylaşımı görüntüleyemiyorsanız, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google Pixel’in Twitter hesabını yönetenler, kaldırdıkları paylaşımın birebirini bir defa daha paylaştılar. Paylaşım bu sefer de Twitter’ın web sürümü üzerinden yapılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz