Ana Sayfa Otomobil Motorlu Taşıtlar Vergisine Rekor Artırım Yapılacağı Söyleniyor

Motorlu Taşıtlar Vergisine Rekor Artırım Yapılacağı Söyleniyor

0
Motorlu Taşıtlar Vergisine Rekor Artırım Yapılacağı Söyleniyor

Bildiğiniz üzere ülkemizdeki araba, minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet ve motosiklet sahiplerinin hepsi her yıl Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyorlar. Olağan her geçen yıl da bu vergiye belli bir oranda artırım geliyor.

2023 yılı da natürel ki farklı olmayacak, MTV’ye artırım gelmesini bekliyorduk. Lakin ortada dolaşan söylentilere nazaran MTV’ye gelecek olan artırım oranı korkutucu seviyelerde fazla olacak. Gelin söylentinin ayrıntılarına birlikte göz atalım.

Motorlu Taşıtlar Vergisine %60 artırım yapılacağı söyleniyor

Motorlu Taşıtlar Vergisine Rekor Artırım Yapılacağı Söyleniyor - Yerli Portal

vergiyedair.com – Ozan Bingöl

Normalde her yıl MTV’ye yine değerleme oranında artırım yapılır. Bu sene için datalar ışığında yapılan hesaplamalar sonucunda elde edilen artırım oranı tam %60. Yani şayet hesaplamalar gerçek tutarsa %60 daha fazla MTV ödeyeceksiniz.

Ancak yasa değişiklikleri ile birlikte Cumhurbaşkanı yetki kullanarak bu zam oranını değiştirebiliyor. Tabloda da görebileceğiniz üzere her sene Cumhurbaşkanı tarafından uygulanan oran değiştirilmiş durumda.

Dolayısıyla 2023 için belirlenecek olan MTV’nin vatandaşın cebini yakmaması ismine Cumhurbaşkanından bir atılım bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: Vergiye Dair

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz