Ana Sayfa Yaşam Mustafa Kemal Atatürk’ün Sıhhatinde Çekilen Görüntüler!

Mustafa Kemal Atatürk’ün Sıhhatinde Çekilen Görüntüler!

0
Mustafa Kemal Atatürk’ün Sıhhatinde Çekilen Görüntüler!

Bugün 10 Kasım 2022… Aslında sırf Türkiye için değil, tüm dünya için hayli kıymetli bir asker ve devlet adamı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, düşmanlarının bile övgüyle bahsettiği Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün mevt yıl dönümü

Takvimler 10 Kasım 1938‘i gösterdiğinde hayata gözlerini yuman Atatürk, aslında pek çoğumuz için sırf bedenen ortamızdan ayrıldı. Onun fikirleri, zekası ve hangi istikamette ilerlememiz gerektiğini gözler önüne seren kelamları, bugün bile bizim için referans olmaya devam ediyor.

O sırf Türkiye için değil, dünya siyasi tarihi için de kıymetli bir isimdi!

Mustafa Kemal Atatürk'Ün Sıhhatinde Çekilen Görüntüler! - Yerli Portal

Bugün minnetle andığımız Mustafa Kemal Atatürk, dünya siyasetine ismini kazımayı başarmış bir isimdi. 57 yaşında hayata gözlerini yuman başkan, kısacık ömrüne onlarca savaşın yanı sıra, sayısız siyasi muvaffakiyet eklemişti. Hal bu türlü olunca da Mustafa Kemal, yıllar evvel karşısına orduyla gelen devlet yöneticilerinden bile hürmet görmeyi başarmıştı. Bunu sonuna kadar da hak ediyordu…

Biz de Webtekno ekibi olarak; bu özel günde tüm silah ve siyasi arkadaşlarıyla birlikte bugünleri bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü bir sefer daha anmak istedik ve sizler için özel bir içerik hazırladık. Bu içeriğimizde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya önderleriyle yaptığı görüşmelerden ve hayatından, bugüne kadar gelebilmiş olan videoları sizlere sunacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kareler:

Gazi’nin Fransızca konuştuğu anlar (Restore edildi):

Kasım 1930’da ABD Büyükelçisi Joseph Grew’i Atatürk Orman Çiftliğinde ağırlayan Mustafa Kemal’in mükemmel akıcıkla konuştuğu bir manzara.

Yalnızca fikirleriyle değil, duruşuyla da kendine hayran bırakıyordu:

Ulu Öncü’nün kaydedildikten sonra derlenen kimi imgelerini izliyorsunuz. İkinci görüntüde yapay zeka ile restore edilen görüntüleri görüyorsunuz.

İlk defa birkaç yıl evvel tanışma imkanı yakaladığımız bir kamera kaydı:

Sinema Genel Müdürlüğü‘nün arşivlerinde bulunan bu görüntü, yıllar sonra kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Her Türk’ün okuması ve üzerine düşünmesi gereken Nutuk’tan bir kısım:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miraslar ortasında yer alan Nutuk‘u şahsen onun sesinden dinliyorsunuz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kısa bir mühlet evvel birinci kere yayınladığı görüntü:

Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan birkaç yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk’e ilişkin ses ve imgeleri yayınlamıştı.

Atatürk’ün İran Şahı Rıza Pehlevi ile yaptığı görüşme:

Mustafa Kemal Atatürk, vefatından yalnızca birkaç yıl önce İran Şahı İstek Pehlevi’yi ağırlamıştı. Harika ötesi hitabeti karşısında diyebilecek hiçbir şey yok…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte; bu ülkede bugün rahatça yaşayabilmemiz için bırakın canını, tırnağını veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Dilerseniz bu içeriğimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün şu kelamlarıyla noktalayalım: Benim naçiz bedenim şüphesiz bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ebediyen payidar kalacaktır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz