Ana Sayfa Oyun PlayStation 5 Dizaynının Değişeceği Argüman Edildi

PlayStation 5 Dizaynının Değişeceği Argüman Edildi

0
PlayStation 5 Dizaynının Değişeceği Argüman Edildi

Japon teknoloji devi Sony’nin birkaç yıl evvel piyasaya sürdüğü yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı. Şirkete yakın olan ve anonim kalmayı tercih eden kaynaklar tarafından yapılan açıklamalara nazaran Sony, PlayStation 5’in dizaynında majör değişiklikler planlıyor. Tezlere nazaran yeni tasarım, ilerleyen devirlerde üretilecek ve satılacak olan tek model olacak. Bir diğer deyişle ‘dijital sürüm’, ‘normal sürüm’ ayrımı ortadan kalkacak.

İddialara nazaran Sony, PlayStation 5 için rastgele bir donanım değişikliği planlamıyor. Yani tasarım değişse bile donanım birebir kalacak. Sony’ye yakın kaynaklar, yeni modelin Eylül 2023’te piyasaya sürüleceğini ve kalıcı olacağını söz ediyorlar. Pekala Sony, PlayStation 5 için nasıl bir tasarım değişikliği planlıyor?

PlayStation 5, harici bir disk okuyucu ile gelebilir!

Playstation 5 Dizaynının Değişeceği Argüman Edildi - Yerli Portal

Insider Gaming’den Tom Henderson’ın haberine nazaran Sony, disk okuyucusu konsolun içerisinde olmayan bir PlayStation 5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu tasarımı, halihazırda disk girişi bulunmayan PlayStation 5 Digital Edition üzere düşünebilirsiniz. Fakat Sony mühendisleri, konsolun art kısmına yeni bir USB Type-C portu yerleştirecekler. İşte bu port, PlayStation 5’in harici disk okuyucusunun çalışmasını sağlayacak. Böylece oyuncular, sadece diskteki oyunu oynamak istedikleri vakit bu harici ekipmanı bağlayacaklar.

Böyle bir tasarım değişikliğine gidilmesi, oyun konsolunun içerisindeki boş alanın artacağı anlamına geliyor. Bu da PlayStation 5’in hafiflemesine ve hatta bir nebze de olsa küçülmesine imkan tanıyabilir. Aslına bakacak olursak bugüne dek yapılan ufak tefek tasarım değişiklikleri de PlayStation 5’i esasen küçültmüştü. Yeni güncelleme de birebir sonucu doğruacak. Son olarak; Sony’nin 2023 yılı için 18.5 milyon adet konsol üretimi yapmayı planladığı, bunun 12 milyonu için üretim talimatı verildiği söyleniyor. Şayet bu argüman hakikat ise 2023 yılında, 6.5 milyon adet yeni dizayna sahip PlayStation 5 üretilecek ve oyuncuların beğenisine sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz