Ana Sayfa Yazılım Slack, Son Yılların En Büyük Özelliğine Kavuşuyor!

Slack, Son Yılların En Büyük Özelliğine Kavuşuyor!

0
Slack, Son Yılların En Büyük Özelliğine Kavuşuyor!

İş dünyasının en büyük bağlantı aracı olan Slack, bugün son yıllarda getirdiği en büyük özelliğini duyurdu. Platforma gelen yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, direkt Slack içinde dokümanlar düzenleyebilecek, bu dokümanlara çeşitli kaynakları direkt ekleyebilecekler.

Slack’in yeni özelliği, aslında çatı şirket Salesforce’un yıllar evvel yaptığı satın alımla birlikte gerçekleşti. Salesforce, 2016 yılında 750 milyon dolar karşılığında ‘Quip’ isimli şirketi satın almıştı. Ama bu şirketin eserlerini yayma konusunda geride kalmıştı. 2020’de 28 milyar dolara satın aldığı Slack ise Quip’in kullanılacağı en büyük yer oldu. Pekala, Quip sayesinde Slack’e eklenen ‘Canvas’ özelliği neler sunuyor?

Slack’e gelen yeni Canvas özelliği:

Slack, Son Yılların En Büyük Özelliğine Kavuşuyor! - Yerli Portal

  • Canvas’ın örnek bir kullanımı: Bir ‘Hoş geldin!’ evrakı oluşturarak katılınması gereken kanallar, ulaşılabilecek bireyler ve çok dahası listelenebilecek.

Slack kullanıcıları, yeni ‘Canvas’ özelliği sayesinde çok daha üretken ve erişilebilir bir çalışma ortamına sahip olacaklar. Kullanıcılar, Canvas ile oluşturulan dokümanlar içine eş vakitli olarak yazı ve görsel ekleyebilecekler. Bununla birlikte YouTube ve Twitter üzere platformlardan alınan temaslar evraka yapıştırıldığında bu temastaki içerikler direkt kullanıcılara gösterilecek.

Canvas, aslında Slack içinde mantıken küçük bir internet sitesi olacak. Kullanıcılar, oluşturulan her bir Canvas dokümanı içinde Slack’te bulunan özelliklerin yanı sıra üçüncü taraflar tarafından geliştirilen araçları da kullanabilecekler.

Slack, Son Yılların En Büyük Özelliğine Kavuşuyor! - Yerli Portal

  • Tek bir tuşla yöneticilere iş telefonu, bilgisayarı yahut yazılımı üzere taleplerde bulunabilecek. Doğal bu bağlantı seçenekleri akla gelen her formda ve her emel için özelleştirilebilecek.

Canvas’ı öne çıkaran en değerli kullanım alanıysa bilhassa önemli notların ve kaynakların tek bir yerden kolay bir biçimde bulunabilmesi olacak. Bu dokümanlar, bir not dokümanı olarak da kullanılabilecek. Böylece Slack’in en büyük problemlerinden birisi olan ‘aradığını bulamamak’, Canvas ile kısmen tarihe karışacak.

Slack’te bulunan her bir kanal, otomatik olarak bir Canvas evrakına sahip olacak. Bununla birlikte kullanıcılar, kendi Canvas tablolarını da oluşturabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz