Ana Sayfa Sektörel Snap, Çalışanların %20’sini İşten Çıkarma Kararı Aldı

Snap, Çalışanların %20’sini İşten Çıkarma Kararı Aldı

0
Snap, Çalışanların %20’sini İşten Çıkarma Kararı Aldı

Dünyada yaşanan ekonomik kriz dev şirketleri vurmaya devam ediyor. Pandemi sonrası iktisatta yaşanan dalgalanmalar yüzünden birçok şirket küçülmeye gitmeye ve çok sayıda çalışanını işten çıkarmaya karar vermişti. Artık bu şirketlerin ortasına milyonlarca kullanıcısı olan Snapchat uygulamasının sahibi olan Snap Inc.’de katılıyor.

Sosyal medya şirketi Snap, yaşanan ekonomik sıkıntılardan sonra maliyetleri düşürmek gayesiyle belirli bir oranda çalışan sayısını azaltmaya karar verdiğini açıkladı. Snap’in Üst Yöneticisi Evan Spiegel, şirket çalışanlarına, gelir artışında yaşanan düşüş yüzünden daha fazla kayıp vermemek için şirketin maliyetlerini azaltmaya karar verdiğini belirten bir bildiri gönderdi.

Snapchat’te ve birtakım uygulamalarda da değişiklikler yaşanacak

Snap, Çalışanların %20'Sini İşten Çıkarma Kararı Aldı - Yerli Portal

Spiegel, Snapchat’in Discover (Keşfet) kısmında çıkan snaplerin yanı sıra uygulama içindeki oyunlar ve dış geliştiriciler tarafından oluşturulan mini uygulamalarını da kaldıracağını açıkladı. Ayrıyeten şirketin Nisan ayında piyasaya sürdüğü kendi kedine uçan kameralı drone’u Pixy’de piyasadan çekilecek. Ayrıyeten şirketin, bir haritada arkadaşlarınız nerede olduğunu görmenizi sağlayan Zenly uygulamasını ve 2020’de satın alınan ve TikTok gibisi bir uygulama olan Voisey’in de artık kullanılamayacağı açıklandı.

Şirketin yöneticisi, işten çıkarma yapmamak için değerli sermaye rezervleri oluşturduklarını ve başka alanlardaki harcamaları azalttıklarını açıkladı. Lakin gelir artışında yaşanan düşüsün ardından bu sonuçlarla yüzleşmeleri gerektiğini belirten Spiegel, bu yüzden 6.400 olan çalışan sayısını %20 oranında azaltmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Spiegel, gelir artışını tekrar hızlandırmak ismine çeşitli çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Birebir vakitte büyüme, gelir artışı ve artırılmış gerçeklik olmak üzere 3 stratejik önceliğe odaklanmak için yine yapılanmaya gittiklerini belirterek, bu alanlara direkt katkısı olmayan projelerin durdurulacağını ve yatırımların da değerli ölçüde azaltılacağını açıkladı.

Snap’in maliyetlerini azaltmaya yönelik aldığı bu kararlardan sonra yaklaşık 500 milyon dolarlık bir tasarruf sağlaması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz