Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter, Az Kalsın OnlyFans Rakibi Platform Oluyordu

Twitter, Az Kalsın OnlyFans Rakibi Platform Oluyordu

0
Twitter, Az Kalsın OnlyFans Rakibi Platform Oluyordu

Twitter, günümüzde pek çok kişi için gelir kaynağı olarak vazife yaparken OnlyFans’ın yükselişiyle birlikte bu platformun kullanıcıları için bir reklam platformuna da dönüştü. Kullanıcılar, kendi OnlyFans (ve gibisi platformlardaki) hesaplarına abone çekmek için müstehcen içerikli paylaşımlar yapmaya başladı.

Öte yandan The Verge’ün haberine nazaran Twitter, bilhassa müstehcen içerikler konusunda geçtiğimiz aylarda radikal bir karar aldı. Elde edilen evraklara nazaran şirket, 21-22 Nisan tarihlerinde ‘Yetişkin İçerik Oluşturuculardan Para Kazanma’ projesi için bir grup kurdu. Bu grup, Twitter’ı direkt OnlyFans’e rakip yapacak yenilikler üzerinde çalışacaktı.

Twitter, 18+ içeriklerden para kazanmayı önemli ciddi planlamaya başladı:

Twitter, Az Kalsın Onlyfans Rakibi Platform Oluyordu - Yerli Portal

84 bireyden oluşan ve ‘Red Team (Kırmızı Ekip)’ olarak isimlendirilen bu grup, evraklarda Twitter’ın OnlyFans’e karşı rakip olması durumunda ziyadesiyle güçlü kozlara sahip olacağını paylaştı. Bununla birlikte proje, “Twitter’ın tabir özgürlüğü ve tabir özgürlüğü unsurlarıyla tutarlı” olarak betimlendi. Şirket, bu projede son olarak ödemeleri yasal olarak yönetim edebilmek için bir para transferi lisansı almayı planlamaya başladı.

Tabii projenin riskleri de vardı, bunlardan kimileriyse çocuk istismarı ve yaş kontrol düşünceleriydi:

Ekip, raporda projenin riskleri hakkında “En düzgün reklamverenlerimizden kıymetli ölçüde gelir kaybedebiliriz.” tabirlerine de yer verdi. Bununla birlikte grup, çocuk cinsel istismarına karşı geliştirilen mevcut içerik kontrolü sistemi CSE’nin de içerikleri ayırt etmekte sorun çıkarabileceğini tabir etti. Ayrıyeten günümüzde bile siyasetleri ihlal eden içeriklere yönelik tutarsız yaptırımlar olduğu belirtildi ve “Ürünleri inançta tutmak için zayıf güvenlik kabiliyetlerimiz var.” dendi.

Bu iki sorun, projenin rafa kaldırılmasına yol açtı (neyse ki):

Twitter, Az Kalsın Onlyfans Rakibi Platform Oluyordu - Yerli Portal

Twitter’ın karşılaştığı bu iki sorun, aktarılan bilgilere nazaran projenin rafa kaldırılmasını sağladı. Çünkü Twitter, halihazırda çocuk istismarı ve istek dışı çıplaklık kontrolünü tam olarak gerçekleştiremiyordu. Twitter’ın OnlyFans gibisi bir platforma dönüşmesi için bu içeriklerin doğrulanmış bireylerden gelmesi ve yaşı doğrulanan şahıslara erişmesi gerekiyordu.

Bunun sağlanması için de en büyük araç, kimlik ve yaş doğrulama sistemiydi. Fakat Twitter grubu, bunun için kullanılabilecek Real ID sisteminin önemli problemler yarattığıyla karşılaşmıştı. Kimlikleri devlet veritabanlarıyla eşleştirmek değerliye patlıyor ve inançlı bir ağ gerektiriyordu. Şirket, Real ID’yi kullandığı devirde yüksek profilli birtakım hesaplar ile sorun yaşamış, en sonunda projeyi terk etmişti.

Twitter’ı OnlyFans rakibi yapacak olan grup, bugünün en tartışmalı konusuna deva bulmak transfer oldu:

Twitter takımı, problemli olarak görülen bu projenin iptalinin akabinde 23 Ağustos tarihinde yapılan duyuruya nazaran platformdaki bot/spam hesapları belirlemekle sorumlu oldu. Elbette bu yönelimdeki temel sebep, Elon Musk’ın Twitter hakkındaki suçlamalarıydı:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz