Ana Sayfa Oyun Stranger Things’in VR Oyunu Geliyor

Stranger Things’in VR Oyunu Geliyor

0
Stranger Things’in VR Oyunu Geliyor

İlk kısmı 2016 yılında yayınlanan Netflix dizisi Stranger Things, elbet son yılların en tanınan üretimlerinden biri. Rekor bütçeye sahip olan dizinin, geçtiğimiz aylarda da büyük beğeni toplayanlan dördüncü dönemi çıkış yapmıştı. Bunun akabinde ise çekimleri önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan beşinci dönem için heyecanlı bekleyiş başladı.

Şimdi ise tanınan dizinin yeni dönemini iple çeken hayranları sevindirecek bir gelişme yaşandı. Stranger Things’in resmi hesaplarından paylaşılan bir görüntü, yakın vakitte diziye odaklanacak yeni bir oyunun geleceğini gösterdi. İmal ile ilgili en çok dikkat çeken kısım ise bir VR oyunu olmasıydı.

İşte 2023 yılında çıkacak Stranger Things VR oyunu için yayınlanan video

Yapılan duyuruda, yeni sanal gerçeklik oyunuyla hayranların dizide ‘Upside Down’ olarak isimlendirilen dünyayı deneyimlemesine imkan tanınacağı görüldü. Tender Claws tarafından geliştirilen üretimin, 2023 yılının sonunda çıkış yapacağı ve büyük VR platformlarına geleceği tabir edildi. Bu, Stranger Things VR’ın Meta Quest 2, Meta Quest Pro, PSVR2 üzere piyasadaki en yeterli VR başlıkları için gelebileceğini gösterdi.

Açıklamalara nazaran oyun, dizinin dördüncü döneminde karşımıza çıkan makûs karakter Vecna’nın perspektifinden oynanacak. Netflix ve Tender Claws oyunun mevzusuyla ilgili şu tabirleri kullanıyor, “VR’daki bu yeni Stranger Things macerasında Vecna olarak oynayın ve bilinmeyen gerçeklikleri keşfedin. Eleven ve Hawkins’ten intikamınızı almaya çalışırken zihinleri işgal edin ve kâbuslara girin. Stranger Things VR, Tender Claws tarafından geliştirilen ve 2023 kışında büyük VR platformlarına gelecek bir korku/aksiyon oyunudur”

Ek olarak bunun bir birinci olmadığını, daha evvel de Stranger Things’in VR oyunun geldiğini belirtelim. Netflix, 2017 yılında Sony ile paydaşlık kurarak PlayStation VR’a ‘Stranger Things: The VR Experience’ı getirmişti. Lakin bu üretim, tam bir oyun üzere hissettirmemiş, hayranların dizinin dünyasını tam olarak deneyimleyememişini sağlamıştı. Yeni VR oyununun bunu başarıp başaramayacağını ise 2023’te göreceğiz.

Oyundan gelen öbür görseller

Stranger Things'In Vr Oyunu Geliyor - Yerli Portal

Stranger Things'In Vr Oyunu Geliyor - Yerli Portal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz