Ana Sayfa Sosyal Medya Telegram, Kullanıcı İsmi Satın Alma Özelliğini Tanıttı

Telegram, Kullanıcı İsmi Satın Alma Özelliğini Tanıttı

0
Telegram, Kullanıcı İsmi Satın Alma Özelliğini Tanıttı

WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram, WhatsApp’ın mukavelesini değiştirmesiyle birlikte milyonlarca insanın çaldığı ilk kapı oldu. Milyonlarca kullanıcı kazanan Telegram, birçok özellik eklemiş ve en sonunda Premium seçeneği ile daha fazla küme, çıkartma üzere özellikleri kullanıcılara sunmuştu.

Bugün ise Telegram’ın resmi kanalından yapılan bir açıklamada kullanıcıların yakın vakitte kripto para ile kendi kullanıcı isimlerini satın alabilecekleri belirtildi. Pekala bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor?

Hep istediğiniz o kullanıcı ismine sahip olabileceksiniz!

Telegram, Kullanıcı İsmi Satın Alma Özelliğini Tanıttı - Yerli Portal

Telegram’ın yeni sistemi sayesinde kullanıcılar daima istedikleri o kullanıcı ismine sahip olabilecek. Telegram’ın TON isimli blokzincirinde oluşturulacak bir pazaryeri sayesinde kullanıcılar, kendi kullanıcı isimlerini satışa koyabilecek ve oburlarının verdiği tekliflere nazaran kullanıcı ismini satabilecek.

Örnek vermek gerekirse diyelim ki Webtekno olarak telegram kanalımızın ismi olan @webtekno’yu TON ağındaki pazaryerinde satışa koyduk. Bu kullanıcı ismine sahip olmak isteyen kullanıcılar açık arttırma metoduyla teklif veriyorlar ve en büyük teklifi veren kullanıcı, @webtekno isminin sahibi oluyor. Doğal ki bu kullanıcı ismini satın almak için asıl sahibinin bunu satışa çıkarması ve kullanıcıların en yüksek teklifi vermek için “mücadele etmesi” gerekiyor.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durlov ise yaptığı açıklamada @club, @bank ve @game gibi 4 harfli ve genele hitap eden kullanıcı isimlerinin de Telegram tarafından satılacağını belirtti. TON blokzincirinde satılacak kullanıcı isimlerini satın almak içinse TONcoin’e sahip olmanız gerekiyor. Bu açıklama yapılmadan evvel 1 TONcoin 23 TL civarında iken açıklamanın çabucak akabinde TONcoin’in fiyatı 25,80 TL’ye kadar yükseldi.

Bazı kripto analistleri Telegram’ın bu yeni özelliği sayesinde yakın vakitte TONcoin’in çok daha yüksek sayıları görebileceğini belirtti. Şayet almak istediğiniz bir kullanıcı ismi varsa şimdiden hazırlıklı olmanızda yarar var. Ancak alışılmış ki bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın.

Webtekno’nun Telegram kanalına abone olmak için burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz