Ana Sayfa Sektörel Togg ile Trendyol İştirak İmzaladı

Togg ile Trendyol İştirak İmzaladı

0
Togg ile Trendyol İştirak İmzaladı

Kamuyounda daha çok yerli araba projesiyle bilinse de mobilite tahliller üretmek için pek çok alanda çalışma yapan Türkiye’nin Arabası Teşebbüsü Kümesi (Togg), Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformları ortasında yer alan Trendyol ile değerli bir iş birliği yaptı. Yapılan bu iş birliği, en çok da tüketicinin işine yarayacak

Togg ile Trendyol’un iş birliği, tüketiciye kesintisiz bir hizmet sunabilmek için hayata geçirilecek kimi uygulamaları kapsıyor. Her iki şirket de kendi uzmanlık alanında proje geliştirecek ve bu projeler, entegre bir halde son kullanıcıya ulaşacak. Yapılan resmi açıklamaya baktığımızda, her iki tarafın da bu mutabakattan memnun olduğunu görüyoruz.

“Aynı anda hem Togg’un hem Trendyol’un hizmetlerinden faydalanılabilecek”

Togg Ile Trendyol İştirak İmzaladı - Yerli Portal

Yapılan iş birliği kapsamında mevzuyla ilgili konuşan isimlerden bir tanesi, Togg CEO’su Gürcan Karakaş oldu. Karakaş, muahede ile ilgili olarak şöyle konuştu: 

“Kendimizi başından beri global bir teknoloji ve mobilite ekosistemi sağlayıcısı olarak tanımlıyoruz. Planımızı hayata geçirmek üzere çalışıyor, bu hususta alanının en güzelleriyle iş birlikleri yapıyoruz. Ağa bağlı, elektrikli ve otonom akıllı aygıtlar meskende ve ofisteki pek çok işimizi yapabileceğimiz yeni ömür alanları haline geliyor, yeni mobilite ile e-ticaretin yolları da bu noktada kesişiyor. Trendyol’la imzaladığımız niyet mektubu ile kullanıcılar mevzuata uygun biçimde hem Togg’un hem de Trendyol’un hizmetlerinden yararlanabilecek. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesiyle kapıdan kapıya e-ticaretin yanı sıra, kapıdan Togg akıllı aygıta, Togg akıllı aygıttan rota olarak belirlenen adrese üzere seçenekler ortaya çıkacak.”

Trendyol Kümesi Lideri Çağlayan Çetin de muahede ile ilgili şu sözleri kullandı: 

“Mobilite, Trendyol’un her vakit gelişmesi için çalıştığı konseptler ortasında yer alıyor. Bu iş birliğini Togg’un teknoloji ve dijitalleşmedeki ilerleme ile sanayi altyapısında ülkemize yaşatacağı büyük sıçramaya Trendyol’un vereceği doğrudan katkı olarak görüyoruz. Togg’un mobilite, akıllı güç ve akıllı ömür tahlilleri alanındaki inovasyonlarla ördüğü ekosistem sürdürülebilirlik üzerinde yükseliyor. Trendyol da yakın vakitte açıkladığı sürdürülebilirlik yol haritası kapsamında, yalnızca kendi operasyonlarını değil tüm paha zincirini dönüştürürken çevresel ve toplumsal problemlerin tahlili için öncülük etmeyi hedefliyor. Bu birlikteliği, iki teknoloji şirketinin sürdürülebilirlik alanındaki vizyon birlikteliği olarak da değerlendiriyorum. Dijitalleşme teknolojilerinde önemli bir üretim kapasitesine ve bilgi birikimine sahibiz. Türkiye’nin 102 farklı üniversitesinden mezun 2000’i aşkın mühendisimiz, Trendyol satıcıları ve tahlil ortakları tarafından kullanılan sistemleri geliştiriyor. İş birliğimiz ile iki ekosistemin ortak yolculuğunun temelini atıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz