Ana Sayfa Otomobil Trugo’nun Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Heyetime Hazır

Trugo’nun Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Heyetime Hazır

0
Trugo’nun Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Heyetime Hazır

2022 yılı, Türkiye için elektrikli arabaya dair en çok atılımların yapıldığı yıl oldu. Bu yılın başlarında Güç Bakanlığı, Türkiye’deki elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısının artacağını söylemişti. Hatta Elon Musk, Tesla araçlarının Türkiye’ye getirilip bölgesel fiyatlandırma ile satışa çıkması için bir mutabakat bile yapmıştı.

Bu atılımlara bir yenisi ekleniyor. Yerli elektrikli arabamız Togg’un yüksek performanslı geniş kapsamlı şarj ağı olan Trugo, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımla birlikte yeni şarj istasyonlarının konseyime hazır olduğunu paylaştı.

180 kW gücündeki Star Charge şarj aygıtları konseyime hazır

Elektrikli araçları 25 dakikada %80 oranında şarj edebilme kapasitesine sahip olan Trugo’nun Star Charge şarj istasyonları tam 180 kW gücünde. %100 yenilenebilir güç sağlayan 1000 adet 2000 soketli şarj aygıtı, Türkiye’nin 81 vilayetinde 600’ün üzerinde pozisyona yerleştirilmeye hazır durumda.

Trugo, bu 600 adet pozisyonu trafik yoğunluğuna bağlı olarak 25 ve 50 km aralıklarla yerleştirmeyi ve elektrikli araç sahiplerinin tüm gereksinimlerini karşılamayı planlıyor. Şu an için yapılan paylaşımda Trugo’nun bu istasyonları ne vakit yerleştirmeye başlayacağı bilinmiyor.

Ancak söylenilene nazaran aygıtlar konseyime hazır. Biz de daha evvel elektrikli araç ile dizel aracın tüketim farkını ölçtüğümüz bir görüntü hazırlamıştık. Onu izledikten sonra fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Elektrikli vs Dizel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz