Ana Sayfa internet Twitch, Birtakım Tarayıcılara Kısıtlama Getirdiğini Açıkladı

Twitch, Birtakım Tarayıcılara Kısıtlama Getirdiğini Açıkladı

0
Twitch, Birtakım Tarayıcılara Kısıtlama Getirdiğini Açıkladı

Popüler canlı yayın platformu Twitch, bugün birtakım kullanıcıların yaşadığı sorunlarla gündeme geldi. Kimi kullanıcılar, son birkaç gündür muhakkak tarayıcılardan Twitch hesaplarına giremediklerini tabir eden açıklamalarda bulundu. Bu bireyler, hesaplarına girmeye çalıştıklarında ‘Bir Yanılgı Oluştu, Lütfen Tekrar’ deneyin iletisi ile karşılaştı.

Kullanıcıların toplumsal medya üzerinden yaşadığı sıkıntıları lisana getirmesinin akabinde dev platformdan bugün açıklama geldi. Twitch’in bu açıklamasında, “Giriş yaparken problemle mı karşılaşıyorsunuz? Desteklenen tarayıcıları (Chrome, Firefox ve Edge) kullandığınızdan ve tarayıcınızın aktüel olduğundan emin olun! Yakında bu sorunu gidermeye yönelik bir yazı yayınlayacağız” ifadelerinin kullanılması baş karıştırdı.

Twitch, bot hesaplar nedeniyle süreksiz olarak başka tarayıcılara kısıtlama getirdi

Twitch’in açıklaması, kullanıcıların sadece Chrome, Firefox ve Edge üzerinden platforma erişebileceğini, öteki tanınan tarayıcıların ise kullanılamayacağını gösterdi. Bu nedenle yaşanan baş karışıklığının akabinde ise bahse aydınlık getiren açıklama, Twitch yöneticisi Tom Verilli’den geldi.

Buna nazaran; tarayıcılara yönelik olan kısıtlamalar süreksiz olarak yapıldı. Nedeni ise Twitch’in bot hesap oluşturmak için kullanılan noktalarını bulup kapatabilmesi. Verilli de botnetlere karşı alınan tedbirin süreksiz olduğuna vurgu yaparak mevzuyla ilgili şunları söyledi:

Maalesef Twitch’i inançlı hale getirmek bunu gerektiriyor. Yarınki nefret baskınlarını (hate-raid) durdurmak için kullanıcıların bugün tercihleri dışında bir tarayıcı kullanması lazım.” Verilli’nin bahsettiği nefret baskınları, kimi kullanıcıların sohbetleri taciz ve hakaret ile doldurması manasına geliyor.

Twitch’in verdiği desteklenen listede oyuncular için hazırlanmış Opera GX’in ismi geçmiyor. Fakat Opera GX, yaptığı bir açıklamada kullanıcıların son güncellemeyi yaptığı takdirde hesaplarına erişebileceğini söylüyor. Bunun yanı sıra kimi kullanıcılar da desteklenmemesine karşın Safari, Brave üzere tarayıcılarda bir sorun yaşamadığını söylüyor. Buna karşın hala öteki tarayıcılardan  otorum açma, alışveriş yapamama üzere problemler yaşadıklarını söylemeye devam eden kişi sayısı da bir epey fazla.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz