Ana Sayfa Mobil Yemeksepeti, ‘Gel Al’ Hizmetini Kullanıma Sunmaya Başladı

Yemeksepeti, ‘Gel Al’ Hizmetini Kullanıma Sunmaya Başladı

0
Yemeksepeti, ‘Gel Al’ Hizmetini Kullanıma Sunmaya Başladı

Son periyotlarda data sızıntısı argümanlarıyla gündeme gelen çevrim içi yemek ve market eserleri sipariş platformu Yemeksepeti, yeni özellikler ekleyerek bölümde artan rekabette öne çıkmaya çalışmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip platform; özel indirimler, fiyatsız gönderim üzere fırsatlar sunacak abonelik sistemini yakın vakitte tanıttı.

Şimdi ise tanınan platformun yesyeni bir özellik getirdiği ortaya çıktı. Buna nazaran Yemeksepeti, kullanıcılarının siparişlerini konuta söylemek yerine kendilerinin teslim almasını sağlayacak ‘Gel Al’ isimli yeni hizmetini kullanıma sunmaya başladı.

Fiyatlar daha uygun olacak

Yemeksepeti, 'Gel Al' Hizmetini Kullanıma Sunmaya Başladı - Yerli Portal

İlk olarak geçtiğimiz yıllarda duyurulan hizmet, gelen bilgilere nazaran İstanbul’un Şişli ve Kadıköy üzere aşikâr ilçelerindeki birtakım restoranlarda kullanılmaya başladı. Kurye masrafı üzere şeyler ortadan kalkacağından, Gel Al özelliği ile kullanıcılara daha uygun fiyatlar sunulacağı ve siparişlerin evvelce verilmesiyle beklemeden yemek alma imkânının sağlanacağı belirtiliyor. Bu özellik, dünya çapında da birçok benzeri online sipariş uygulamasında yaygın olarak kullanılıyor. Ülkemizde de Gofody ve Fuudy üzere uygulamalarda bu hizmeti görüyoruz.

Şirketin sitesi incelendiğinde ise yeni özelliğin ‘Sipariş Onayı’ sayfasında kullanıcıların karşısına çıkacak ilgili kısımdan kullanılabileceği görülüyor. Buna nazaran müşteriler, sipariş vermek istedikleri yemeği, adreslerini ‘Gel Al’ olarak seçebilecek ve restoranın bulunduğu adresten gidip alabilecek. Platform ayrıyeten hizmet kapsamındaki siparişlerde talep ve şikâyetlerin restorana iletilmesi gerektiğini, Yemeksepetinin sırf aracı pozisyonunda olduğunu söylüyor. Ek olarak Gel Al siparişlerinde sistemde anlık denetim yapılamayacağı da belirtiliyor.

Son vakitlerde uygulama arayüzündeki değişikliği nedeniyle eleştirilen Yemeksepeti’nin yeni özelliğin yanı sıra yeni teslimat formülleriyle de karşımıza çıkmıştı. Platform, yakın vakitte drone ve jet ski ile teslimatlar gerçekleştirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz